Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Kovacic nje perbindesh, Icardi vdekjeprures. Nagatomo i nxitur nga Dodo, M’Vila gjigand…

NOTAT: Kovacic nje perbindesh, Icardi vdekjeprures. Nagatomo i nxitur nga Dodo, M’Vila gjigand…
Bujar Berishaj

CARRIZO pa note: Njoftohet prezenca e tij ne fushe, pjesen tjeter e zhvillon si spektator.

ANDREOLLI 6: Ashtu si koleget e repartit ben nje ndeshje pa u djersitur. Stjarnan e gudulis.

RANOCCHIA 6: Stjarnan eshte shume modest per ta shqetesuar ne kete fillim sezoni. Ne fakt, krah tij jane pare vetem Andreolli dhe Juan Jesus.

JUAN JESUS 6,5: Ne krahasim me dy italianet, ai mendon se keta 90 minuta jane shume te merzitshem dhe merr topin ne kembe e niset para disa here.

D’AMBROSIO 6,5: Konfirmon impaktin e mire qe ka pasur edhe ne Islande. Tandemi qe provon te krijoj me Kovacic eshte i shkelqyer, gjithmone me qellim te caktuar.

HERNANES 6,5: Nuk merr paraskenen nga Kovacic dhe ben disa levizje te bukura. Por, kroati sonte eshte shume madje edhe per te.

M’VILA 7: Medel ka ardhur qe te jete titullar dhe per kete ka pak dyshime. Por, edhe Pitbulli duhet te djersij qe ta leviz kete kolos nga mesfusha. Lufton per cdo top. Madje edhe me cilesi.

OBI 6: Luan nje ore me nje ritem te mire pas nje kohe te gjate. Dorezohet per shkak te dhimbjeve. Nese do te kete nje fizik te mire do te ishte nje xhoker i vlefshem.

NAGATOMO 7: Paketon asiste nga riperseritjet, per dallim nga garat tjera. Mos e ka ”nxitur” ardhja e Dodo?

KOVACIC 9: Nje perbindesh. Luan ne maje te kembeve, ben sllallom me mire se Tomba dhe hedh kundershtaret si birila. Por kete, kunder Stjarnan, e prisnim. Por tre golat jane nje gje e rralle: secili me i bukur se tjetri. Tre diamante perpara Thohir per te nenshkruar nje siguri: Mateo eshte e ardhmja.

OSVALDO 7,5: Leviz, rrotullohet, godet, shenon, godet nje traverze dhe kerkon gjithmone te bashkpunoj me shoket e ekipit. Nese ky eshte Osvaldo qe ka blere Inter, per 7 milion eventuale, jemi perballe nje goditje te merkatos.

ICARDI 8: Levizjet qe ben ne disa raste te kujtojne me te vertete Vierin. Por teknika eshte e ndryshme. Eshte vetem nje lojtar i vitit ’93, Interi dhe Argjentina kane nje bomber vdekjeprures per 10 vjet.

JONATHAN 6,5: Ka kohen e duhur per ti dhene nje asist Icardit dhe te tregoj qe nuk eshte vetem simpatik.

KUZMANOVIC 6: Leviz mire dhe kerkon edhe golin.

MAZZARRI 7: Skuadra nuk e nevlerson impenjimin. Perkundrazi. Luan mire, vrapon dhe te jep kenaqesi. Mbi te gjitha, kenaqet ne fushe dhe eshte konstant nga fillimi i vitit. Nje fillim i mire…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags