Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Kovacic poezi e paster, Obi-Dodo nje nate e keqe. Trenza shume keq: ku je?

NOTAT: Kovacic poezi e paster, Obi-Dodo nje nate e keqe. Trenza shume keq: ku je?
Bujar Berishaj

Handanovic 7 – E shpeton Interin me nje nderhyrje providenciale pak minuta para perfundimit me nje ortek vershellimahs qe ishte gati te vinte. Decisiv.

Ranocchia 6 – Merret shume mire me sulmuesit e Sampdorias ne duele.

Vidic 6 – Me nje goditje te ngathte i jep ne ifarkt Meazzas, me Okakan te gatshem per te perfituar. Por sa i perket pjeses tjeter eshte i sigurte dhe i perqendruar. I rrezikshem edhe ne zonen e kundershtarit.

Juan Jesus 6,5 – Ne kete moment, pavaresisht se ka luajtur te gjitha ndeshjet, duket me ne forme nga te gjithe. Ironman.

Obi 5 – Kur e shenjestrojne e bejne qe te deshtoj me nje lehtesi te madhe. Nuk eshte roli i tij dhe vihet re pas nje kohe te gjate.

Hernanes 6 – Shpik nje asist te mrekullueshem per Palacion, pastaj bie se bashku me problemin qe e shoqeron jashte fushe.

Medel 6 – Nuk eshte me si ne fillim te sezonit dhe duke pak si ”pa fryme”. Por, eshte gjithmone ne vendin dhe momentin e duhur.

Kovacic 7 – Poezi e paster. I ve shoket para portes ne cdo pozicion, me vertikalizime dhe topa te gjate me saktesi kirurgjike. Provon te marr topin me vete dhe impresionon ne limitet e te pamundures.

Dodo 5 – Nuk shkon kurre deri ne fund dhe mjaftohet me krosimet. Nuk eshte marr per kete.

Palacio 4,5 – Kush eshte Trenza i vertete? Kontrollime te gabuara, gabon me topin para portierit, nuk mban asnje top te vetem. Pasojat e Boterorit po e mundojne sa nje tonelate.

Icardi 6 – Nuk duket mjaft por duhen ”tope” qe te gjuaj nje penallti me stadiumin qe ishte gati te shperthente. Ai i ka.

Kuzmanovic 6 – Gabon gjithcka por i jep Interit nje penallti qe ka vleren e tre pikeve. Nje ”vjedhje” e mjaftueshme nga ai.

Mbaye – pa note.

Krhin – pa note.

Mazzarri 5,5 – Skuadra ka grinten (per 90 minuta), drejtimin por ndoshta disa levizje pa top do te ishin te mireseardhura. Mbetet nje manover pak fluide dhe nje frike me topin tek kembet qe ai nuk eshte ne gjendje ta zhduk. Episodet i japin te drejte, por, duhet loje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags