Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

901 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Lautaro, cfare dreqin ben keshtu? Nderkohe ndeshje ne sotme Eriksen meriton nje note…

NOTAT – Lautaro, cfare dreqin ben keshtu? Nderkohe ndeshje ne sotme Eriksen meriton nje note…
Inter Club Staff

Interi arrin me ne fund te fitoje ndaj Fiorentines dhe e ben kete gje vetem ne minuten e 119 fale Romelu Lukaku pas nej topi te mrekullueshem te Nicolo Barella.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtarve zikalter.

HANDANOVIC 6 – Mbetet i ndalur (perseri) te goli i Kouame, por kesaj radhe me te vertete qe askush nuk mund te thote asnje gjysem fjale, sepse nuk kishte faj.

Mire ne pritjet ndaj Bonaventura, por ka qene i kujdesshem ne pergjithesi. Lukaku i hoqi nga duart ‘llotarine e penalltive’, por sa mire.

SKRINIAR 6 – Massa e ben ate qe te rrezikoje ti bjere te fiket kur vershellen nje penallti qe as vete nuk e di nga e nxori.

Ishte i vetmi titullar ne fushen e lojes, por ja del deri diku mire, duke rrezikuar me shume se nje here kartonin e dyte te verdhe. Conte e heq nga fusha per kete arsye.

NGA MINUTA E 60 STEFAN DE VRIJ ME NOTEN 6 – Ai propozohet perseri ne te djathte pas ndeshejs ndaj Parmes, por edhe pse nuk eshte pozicioni i tij normal, tenton te ndihmoje skuadren qe aty me regjizuren e tij dhe me qetesine karakteristike.

RANOCCHIA 6 – Shume mire ne pjesen e pare, kur drejton nje mbrojtje qe kontrollon ndeshjen pa asnje problem.

Me pak mire ne pjesen e dyte, kur kundershtaret afrohen me shume me porten e Interit dhe fillon te vuaje edhe fizikun e Vlahovic.

KOLAROV 5,5 – Eshte pak i brishte duke marre parasysh personalitetin dhe kualitetet teknike qe te gjithe i njohin tek ai.

Ne pjesen e pare perballe Caceres ka arome lufte gjithcka. Por duke pare ndeshjet e meparshme, sot ka luajtur duke mbajtur duart te frenat.

Jo mire te rasti i golit te barazimit, kur nxjer nje top keq nga zona. Por ne pergjithesi, ka bere nje ndeshje me te mire se te kaluarat. Ka nevoje per permiresim.

YOUNG 6 – Mire ne 45 minutat e para, si kur qendron prapa si kur ndihmon perpara, duke u bere nje pike referimi per shoket e skuadres.

Por ne pjesen e dyte ai bie shume dhe mbase ndjen lodhjen e ndeshjeve te afruara me njera tjetren. Prandaj edhe Conte e zevendeson.

NGA MINUTA E 69 ACHRAF HAKIMI ME NOTEN 6,5 – Qe ne prekjen e pare te topitm, per pak gjen golin artistik.

Behet menjehere nje rrezik ne levizje per Fiorentinen ku shpesh here afrohet me golin, por per tu theksuar edhe nje rekuperim fantastik topi ndaj Vlahovic. Me pak prezent kur Fiorentina fillon ta prese prapa Interin.

VIDAL 6 – Duhet ta niste nga pankina, por e gjen veten ne menyre sirprize ne fushe duke luajtur menjehere mire.

Ai leviz mire ndermjet linjave, kerkon shpesh levizjen e duhur, dialogon me Sanchez. Ne pjesen e dyte duket pak me ndalur.

Goli i pare me Interin vjen nga penalltia, tani ai ka premtuar nja 10 te tjere. Te shohim.

NGA MINUTA E 93 MARCELO BROZOVIC ME NOTEN 6,5 – Ai luan 30 minuta teper te mira ne ekstra time. Bie pak ne loje, por i shton Interit kualitet dhe grinte.

ERIKSEN 5,5 – E nis me hapa te vegjel, sikur te kishte frike e po ndjente syte e gjithe botes mbi te. Por me pas peson nje rritje dhe pikerisht prej nje gjuajtje nga kufijte e zones vjen edhe penalltia e Interit.

Nga aty ai mund te jete vdekjeprures. Eksperimenti ka nevoje per disa prova nderkohe per te pare nese mund te quhet i suksesshem.

GAGLIARDINI 5 – Ndeshje poshte pritshmerive, sepse ai duket sikur e ka te veshtire te futet ne ritmin e skuadres.

Ne 45 minutat e para ja del mire, por mbase edhe pse Interi ishte ne drejtim te lojes ne ato minuta. Por ne pjesen e dyte nuk eshte aspak i vlefshem per askend.

NGA MINUTA E 81 NICOLO BARELLA ME NOTEN 6 – Jo nje aktivizim qe Conte do e kishte dashur, por me shume ishte nje nevoje.

Edhe pse nuk beri minuta shume te mira, ai krosim per koken e Lukakut i jep direkt noten gjashte atij pa asnje kundershtim.

PERISIC 6,5 – Nje pjese e pare me ritme ashtu-keshtu, ku kishte shume pak iniciativa ne gjysmefushen kundershtare.

Por ai rritet shume ne pjesen e dyte, kur tenton disa here qe te gjeje asistin nga e majta. I jep nje top te mrekullueshem Lautaros, qe e con per dreq.

Me pas nje top perseri per Sanchez. Gjen edhe traversen ne nje moment. Shume mire sot vertete.

SANCHEZ 5,5 – Ai fiton penalltine e 0-1, vrapon shume, por i mungon dicka. Ne pjesen e dyte duket sikur zhduket ne bluzat viola.

Dy here sot gabon perpara porte nga hapsira ku mund te ishte shenuar pa problem ne nje moment tjeter. Nuk bind.

LAUTARO 5 – Koleksionon kartona te verdhe dhe larg nga porta ben gjera te mira, por ne tridhjete metrat e fundit tradheton akoma ku nuk eshte i kthjellet mjaftueshem.

Ben nje gabim te rende qe ndoshta kushtezon edhe ndeshjen e Interit sepse aty mund te ishte mbyllur gjithcka.

NGA MINUTA E 69 ROMELU LUKAKU ME NOTEN 6,5 – E ka te veshtire te futet ne ndeshje, sepse Martinez Quarta e ndjek kembe pas kembe.

Por ne fund fare, atehere kur te gjithe po mendonin per penalltite, ai shenon nje gol teper te bukur me koke. Deciziv edhe ne nje pasdite ku u pa jo shume ne forme.

TRANJERI CONTE 6,5 – Sot beri nje turnover qe ishte i nevojshem, por te gjithe lojtaret pak a shume e interpretuan mire iden e loejs se tij.

Eriksen si playmaker i terhequr kishte ulje dhe ngritjet e veta, por eksperimenti nuk duhet te quhet aspak i deshtuar dhe do duhen prova te tjera.

Futja ne fushe e sulmuesit te dyte duket sikur e frikesoi Interin, qe perseri kthehet prapa si ne Rome (sigurisht, nese Lautaro dhe Sanchez do kishin shenuar…).

Zevendesimet kesaj radhe duket sikur sollen frutet e duhura, sepse Barella per Lukaku sollen fitoren. Tani nje gjysme buzeqeshje dhe menjehere duhet menduar per Juventusin.

FIORENTINA: Terracciano 6,5, Milenkovic 6,5, Martinez Quarta 6, Igor 6, Caceres 5,5 (dal 51′ Venuti 6), Amrabat 6,5, Bonaventura 6, Biraghi 6, Castrovilli 7, Eysseric 5,5 (dal 52′ Vlahovic 6), Kouame 6,5 (dal 96′ Callejon 5,5). All. Prandelli 6

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.