Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,406 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat — Mancini, tani e di se kush eshte lojtar per Interin: te takon ty! Icardi tashme i kompletuar. Mbrojtja? Oh zot!

Bujar Berishaj

Inter nderton, konkretizon dhe shenon gola, por pastaj, atje prapa shkatrrohet gjithcka dhe keshtu vjen humbja edhe pse zikalterit ishin ne avantazh!

Handanovic 5: Ben te pakten 4-5 pritje te medha, pastaj shkaterron gjithcka me nje dalje jashte zone. Gabon edhe ne dy tjera. Nese nuk je Neuer, mos e bej ate.

D’Ambrosio 5: Krosime te sakta? Zero. Por nuk eshte dicka e re. Ne krahasim sic ben zakonisht, zbret me pak dhe eshte me pak prezent.

Ranocchia 4: Nje paraqitje shqetesuese. Pervec gabimit me Handanovic, duket vazhdimisht i hutuar.

Juan 5: Gara e tij duket me pak e tmerrshme vetem sepse perkrah tij eshte nje Ranocchia ne formatin horror. Gabimi ne pjesen e pare eshte i pabesueshem.

Nagatomo 5: Futet ne fushe si titullar por nuk shiet kurre. Vuan ne mbrojtje, si te tjeret.

Brozovic 5,5: Godet nje traverse para se te dal. Stop.

Medel 5,5: Paraqitjet e tij duken gjithmone me te mira nga ato qe jane per nje arsye te thjeshte. Ka shume vrima ne fazen e mbrojtes se Interit dhe duket se ai mbulon 100 te tilla. Kunder nje Genoa te cmendur dridhet jo pak dhe ai.

Kovacic 5: Pas pak minutash i jep nje asist te bukur Brozovicit. Duket si ne nje ndeshje tjeter por eshte vetem kulmi i nje paraqitje modeste.

Hernanes 6,5: Ne nje formacion me lojtar modest, ai ka koken dhe kembet per Interin. Kjo tashme duket e qarte.

Icardi 7: Pertej golit, nje paraqitje e nje sulmuesi total. Mbulon topat, shenon, fiziku i duhur, dhuron nje asist te bukur per Palacion. Fiton nje penallti qe nuk fishkellohet. Duhet rinisur nga ai, eshte obligim.

Palacio 7: Inter ne fazen sulmuese eshte. Dhe ai, derisa dhimbjet nuk e noakutojne, eshte kampioni i jashtzakonshem qe shohim gjithmone.

Shaqiri 6: Futet dhe jep nje krosim te bukur per Icardin.

Bonazzoli dhe Puscas: pa note.

Mancini 6: Eshte e panevojshme te flitet per skemat, taktikat, modulet. Kur ke lojtar qe dhurojne gola ne cdo ndeshje ne menyre absurde deshton gjithcka. Ekipi nderton, eshte e pamohueshme. Duhet nje spastrim te atyre qe nuk jane per Interi perndryshe nuk do te kete rinisje. Eshte nje repart qe duhet ndertuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags