Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

6,445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Medel gjigand, Guarin eshte nje kapiten. Icardi? Total. Lamtumire bambino: cfare Santon!

NOTAT: Medel gjigand, Guarin eshte nje kapiten. Icardi? Total. Lamtumire bambino: cfare Santon!
Bujar Berishaj

Carrizo 6,5: I pafat tek 1-2 por deri atehere ka qene gati perfekt me pritje ndoshta jo te bukura me stil, por efikase.

Campagnaro 6: Ndonjehere jo mire ne mbrojtje, ndonje intervenim jo i sakte por shume mbul per Guarin qe t’i lejoj atij te avancoj para.

Vidic 6,5: Kthehet ne fushe pikerisht ne diten kur ne Serbi  njoftonin lamtumiren e tij nga Inter. Pergjigja e Mancinit edhe ne fushe, pergjigja e Vidic eshte nje top i vetem i gabuar ne 90 minuta.

Juan 6: Rekuperon vuajtjen me disa rekuperime vitale kur aksionet e Cagliarit jane afer perfundimit. Por nuk mund te humb nje duel te tille fizik me Longon ne ate menyre.

Santon 7: Cfare surprize. Cuna, il Bambino nuk ekziston me, ky eshte nje lojtar i pjekur. Eshte kthyer i madh, pervec qe eshte i sigurte.

Guarin 7: Tani eshte shnderruar ne nje siguri. Ne nje kohe “topi tek Guarin” ishte sinonim i frikes, tani topi te Guarin do te thote qe mund te krijohet nje rrezik ne zonen e kundershtarit. Si kapiten pergjigjet gjithmone.

Medel 7: Tani eshte absolutisht i pazevendesueshem. Eshte kudo, rekuperon topa dhe per me teper nuk ngec kurre.

Brozovic 6: Ndeshje normale per kroatin, qe nuk gabon shume por nuk ndricon si zakonisht.

Kovacic 6,5: Nuk luan nje ndeshje te mahnitshme por i kerkohet te jete decisiv dhe i tille ka qene. Talenti i tij nuk ben te diskutohet!

Icardi 7: Ndeshje totale. Goli eshte absolutisht fantastik por me ne fund luan kudo, mban topin dhe asisti per Podolskin ne pjesen e pare eshte i denje per Kovacicin ose Shaqirin.

Podolski 5: Kur momenti eshte jo, eshte jo. Gabon te shenoj gola te lehte, nuk godet ne menyre te pashpjegueshme i vetem perballe portjerit dhe eshte i bute. Do te vij momenti i tij. Te pakten shpresohet.

Dodo 6: Futet gjate ndeshjes, largon disa topa, asgje me shume.

Hernanes 6: Nje gjuajtje dritheruese nga jashte zone qe le portjerin si spektator. Mekat qe eshte gol, luan bukur.

Kuzmanovic: pa note.

Mancini 7: 65 minuta me nje Inter te shkelqyer, pastaj skuadra cuditerisht ndalon se luajturi. Por rruga dukej e duhura kur ekipi humbiste, tani duket akoma me shume. Loja e pjeses se pare eshte me ne fund ajo per te cilin duhet te jete krenar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags