Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,883 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Medel me krenari. Me ne fund nje Kovacic praktik, D’Ambrosio nje pasqyre e nje Interi pa deshire

NOTAT – Medel me krenari. Me ne fund nje Kovacic praktik, D’Ambrosio nje pasqyre e nje Interi pa deshire
Bujar Berishaj

HANDANOVIC 5,5: Ne rastin e avantazhit te Cesenas eshte ne mes te portes se tij dhe Defrel, qe e denon me nje prekje te bute.

ANDREOLLI 6: Zevendeson titullarin duke treguar edhe nje here qe mund te luaj edhe vet si i tille. Vemendje akademike, ben punen e tij pa shkuar ne veshtiresi.

RANOCCHIA 6: I vemendshem ne fillim, nuk i jep shume hapesire Defrel dhe secilit qe kalon nga ana e tij. Pas disavantazhit humb pak agresivitet.

DODO 5: I shkarikuar. Duhej te ishte nje nga lojtaret me te fresket dhe te ishte me i motivuar, te pakten per t’i treguar Mancinit qe meriton me shume respekt, perkundrazi, sqaron se perse ka qene ne pankine kohet e fundit. Del i lenduar.

SANTON 5,5: Eshte i lodhur dhe verehet. Jep me shume mbeshtetje sesa Dodo, por nga ajo ane behet shpesh nje spektator qe nuk paguan.

D’AMBROSIO 5: Eshte ne gjume tek goli i Defrel. Eshte nje pasqyre e nje Interi apatik ne ndeshjet e fundit: shikon teksa niset kundershtari me shpejtesi por vendos se ta ndiqte do te ishte shume e veshtire.

MEDEL 6,5: Vrapon pa pushim dhe nuk ka kohe as te marr fryme. Gjithmone tek kembet e kundershtarit, tamam nje pitbull.

KUZMANOVIC 5,5: Tek 0-0 duket mire, mekat qe pastaj Interi shkon ne disavantazh dhe ai nuk ka karakteristikat per te marr ritmin. Ne vendin e gabuar, ne kohen e gabuar.

PODOLSKI 6,5: Futet me motivim duke dashur te hesht te gjithe polemikat. Per fat te keq, shtylla i mohon nje gol gezimi.

SHAQIRI: pa note.

GUARIN 5,5: Nuk ka nje vazhdueshmeri te caktuar, nga nje forme e dobet tek nje drite qe shkelqen. I ofron Mancinit zgjedhje te ndryshme taktike dhe ben nje mesfushor te brendshem dhe mediano, por ne fund nuk eshte mjaftueshem.

KOVACIC 6: Me ne fund dhuron disa nga pershpejtimet e tij dhe provon te jap shpejt topin. Pak ndrojtje, shume praktik.

ICARDI 6,5: Leviz si nje qendersulmues i vertete. I bukur assisti per 1-1 te Palacio, por nuk eshte e vetmja gje pozitive nga ndeshja e tij. Leviz ashtu sic deshiron Mancini dhe i anulojne nje gol qe do te kishte mbetur gjate ne kujtesen e tifozeve.

PALACIO 6,5: Kavilja nuk duket se e shqeteson me, keshtu Rodrigo kthehet si ne kohet e vjetra. Shenon golin e barazimit dhe ben disa veprime te rrezikshme ne zonen e penalltise.

MANCINI 5: Vazhdon te thote  qe kjo skuader ka probleme me personalitetin, por ai nuk duket nje shembull i mire. Preferonim versionin e vjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.