Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

1,868 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Milan-Inter – Hernanes i dores se dyte, Kovacic serish pozitiv

NOTAT: Milan-Inter – Hernanes i dores se dyte, Kovacic serish pozitiv
Ardis
  • On 05/05/2014, 13:01

E vetmja gje e bukur gjate gjithe ndeshjes se derby-t, ishte koreografia e Curva Nord, qe per momentin nuk tifozeri ne te njejtin nivel me ta, dhe ne ndeshjen kunder Milanit kane shpalosur nje koreografi gjigante dhe shume te vertete, ku gjithashtu ishte edhe 45 vjetori i themelimit te tifozerise Ultrase me te mire ne Itali: “E kaluara ka ndertuar te tashmen… E tashmja ka ndertuar te ardhmen… Nga 1969 deri me sot eshte nje zgjedhje qe une kam bere… E bej… Dhe do te bej… Shikoj ne thellesi te zemres… Mendoj per hapat qe kemi bere… E i dashuruar me ty mar fryme!”.

SAMIR HANDANOVIC 6

Samir+Handanovic 612X612

Nuk levizi fare ndaj goditjes me koke te De Jong, nuk ka pergjegjesi te vecanta. Midis te tjerave eshte i vetmi qe e mbyll denjesisht mbremjen e Milanit, por qe nuk e shperblen ne fund.

ANDREA RANOCCHIA 6,5

Andrea+Ranocchia 612X612

I ngjitet Balotellit nga mbrapa dhe nuk i le asnje hapesire per te konkluduar ne porten zikalter. Deshmi e nje saktesie dhe vemendjeje te madhe, mesazh i disate ndaj Prandellit.

WALTER SAMUEL 6,5

Walter+Samuel 612X612

Pikerisht ne derby-n e fundit humb efektin e talismanit qe i kishte lejuar te fitonte te gjitha ndeshjet derby me bluzen zikalter. Gjynah, sepse il Muro po mbronte me nje siguri proverbale dhe nuk i lejon asgje atyre qe i dilnin perpara.

ROLANDO 6

Rolando 612X612

Gjithmone i mirepozicionuar, i jep shume pak hapesira kundershtarit, duke koleksionuar vetem nje gabim ndaj kundershtarit. Pjesa tjeter eshte administrim normal.

CICERO JONATHAN 5,5

Jonathan 612X612

I kerkuar me ngulm nga shoket ne pjesen e pare, ndonje ndihme nga Palacio ne krahun e tij nuk arrin te krijoje raste te rrezikshme. Ne mbrojtje nuk vuan deri ne momentin qe Kaka nuk ndihmon Constant.

MATEO KOVACIC 6,5

Mateo+Kovacic 612X612

Vertete nje mekat qe goli i De Jong vjen nga nje faull ti tij ndaj Balotellit. Edhe pse performanca e tij eshte shume pozitive, shume iniciative dhe nje vete-sakrifikim i mire ne fazen mbrojtese ashtu sic e kerkon trajneri. Fiket ne pjesen e dyte edhe pse ne brendesi te ekipit eshte shkretetire.

ESTEBAN CAMBIASSO 5,5

Esteban+Cambiasso 612X612

Luan nje loje te rregullt te perpikte, sipas menyres se tij. Por me pas harron De Jong ne krosin e Balotellit. Gabime qe paguhen dhe nga nje lojtar me eksperiencen e tij nuk i pret.

HERNANES 5

Hernanes 612X612

Duhet te ndeze driten, por ishte i shkarkuar. Nuk hyn asnjehere ne aksionin e lojes, impenjohet ne fazen difensive por nuk arrin te behet lider ashtu sic pritet.

YUTO NAGATOMO 5

Yuto+Nagatomo 612X612

Te vetmen gje te mire gjate ndeshjes ajo ne vijen fundore qe humbet ne duart e Abbiatti-t. Pjesa tjeter e njejta gjelle, shume vrap por pak rezultate. Te jep pershtypjen se mund te luaje më me pak konfuzion.

RODRIGO PALACIO 5,5

Rodrigo+Palacio 612X612

Prej tij pritet gjithmone loja jashte skemave, ashtu si ne ndeshjen e pare. Por kesaj rradhe argjentinasi luan shume larg nga porta per te bere keq kundershtarit. Shume lehte per ta mbuluar edhe per nje linje mbrojtesisht nga me te pasigurtit te Serie A.

MAURO ICARDI 5

Mauro+Icardi 612X612

Praktikisht nuk e shikojme kurre. Rami dhe Mexes e kane shume te thjeshte ta mbulojne ate, qe per faj te tij merr shume pak topa per te luajtur. Por nuk arrinas te kuptohet me shoket, qe eshte specialiteti i tij.

FREDY GUARIN 5,5

Fredy+Guarin 612X612

Futet ne me pak se 20 minuta loje nga fundit qe te beje dicka te nevojshme por nuk arrin te hyje ne loje.

RICKY ALVAREZ 5,5

Ricardo+Alvarez 612X612

Hyn ne fushe per te dhene ndonje goditje, por e majta e tij eshte keq-kalibruar dhe nuk e bezdis mbrojtjen kuqezi.

DIEGO MILITO PA VOTE

Diego+Milito 612X612

WALTER MAZZARRI 5

Walter+Mazzarri 612X612

Fillimi i Interit eshte interesante, pothuajse shume e gezueshme. Por kur duhet te ndeshkojne kundershtarin lojtaret e tij nuk arrijne ta realizojne. Pjesa e dyte eshte per tu censuruar, praktikisht skuadra e tij fillon te luaje vetem ne çerekun e fundit te pjeses se dyte, pa ndonje rezultat. Menaxhim i diskutueshem per nje ndeshje delikate si kjo, sigurisht jo nje reklame ideale per kredibilitetin e tij ne syte e tifozeve.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.