Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Palacio + Medel dhe mjaft. Mancio, Juan e Ranocchia jane ne narkoze…

NOTAT: Palacio + Medel dhe mjaft. Mancio, Juan e Ranocchia jane ne narkoze…
Bujar Berishaj

Carrizo 6: Meazza e pret para ndeshjes me nje duartrokitje te stuhishme, ai inkurajohet dhe ndal Dost qe eshte i vetem ne zone. Tek golat ka pak faj. Ka marrur pjese ne eliminim por jo sonte.

Campagnaro 5: Wolfsburg luan me se shumti ne krahun e tij. Gabon kudo, ne mbrojtje dhe sulm.

Ranocchia 5: Ne pjesen e pare merr pjese ne menyre aktive dhe pastaj dhuron, se bashku me shoket e ekipit, golin e avantazhit. Me mire nese pjesen e dyte por tashme eshte vone.

Juan 4,5: Nuk ka perdorur asnjehere mencurine taktike qe eshte pika e tij e forte por qe kur eshte kaluar ne mbrojtjen me kater eshte shume keq. E pamundshme te vazhdosh me ate ne kete mbrojtje.

Santon 5: Ka luajtur gjithmone dhe tani fiziku po i paraqet faturen. Eshte ne veshtiresi dhe shihet.

Guarin 5: Benzina ka mbaruar. Provon te njejtat gjera te nje jave me pare, por nuk arrin asgje.

Medel 6,5: Nuk ka shume besim te shoket dhe vrapon kudo ne fushe. E pashmangshme qe gabon dicka por eshte i vetmi qe jep dicka me shume.

Hernanes 5,5: Ndrit ndonjehere, disa goditje interesante. Shume pak per ate qe ai ishte vendosur ne fushe.

Palacio 7: Provon ne te gjitha menyrat dhe vetem nje Benaglio ne formation Neuer e ndal. Ne fund i duhet nje goditje pas kombinimit me Hernanes per te mposhtur zviceranin e pakalueshem. Por eshte me te vertete i vetmi qe tregon se mund t’i besosh vertete.

Kovacic 5: Akoma jashte roli, akoma jo ne vendim e tij, akoma zhgenjyes. Keqkuptimi taktik po behet shqetesues, duhet folur me Mancinin.

Icardi 5,5: Ben shume levizje, edhe me shume sesa zakonisht, por saktesia mungon me shume se nje here. Ne kohe te gabuar.

Kuzmanovic 6: Futet dhe kerkon te jap pak rregulla. Nuk e hedh poshte mundesine.

D’Ambrosio 5,5: Te besh me mire se Campagnaro sonte nuk eshte dicka e vecante. Te gjuash disa krosime duket se po.

Mancini 5: Te insistosh tek Juan e Ranocchia duket nje narkoze. Po, por kunder tifozeve. Akoma sakrifikon Hernanes dhe Kovacic ne altarin e nje skeme qe ky Inter nuk e mbeshtet dhe nuk qendron. Ka edhe ai faj ne kete eliminim, Wolfsburg ishte gjithcka tjeter pervec se nje ekip i pamposhtur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.