Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, kush do e ta kishte menduar? “Zbulohet fraza qe Conte i tha Eriksen kur e zevendesoi: “Sot ke qene…”

Inter, kush do e ta kishte menduar? “Zbulohet fraza qe Conte i tha Eriksen kur e zevendesoi: “Sot ke qene…”
Inter Club Staff

E kush do ta kishte menduar se mardhenia e Christian Eriksen dhe ajo e Antonio Contes do kishte ardhur ne kete pike qe eshte sot?

Le te themi te verteten: askush. Edhe me romantiku, edhe me besimploti te cilesite e Eriksen, nuk e kishte imagjinuar dicka te tille.

Dukej sikur raporti i tyre ishte mbyllur perfundimisht dhe gjithcka kishte marre nje rruge pa kthim, por me sa duket, ne futboll kurre mos thuaj kurre.

Christian Eriksen dhe Antonio Conte jane treguesi perfekt i kesaj shprehje, sepse gjithcka cfare ka ndodhur keto dite, e tregon kete gje.

Danezi i Interit dje ka luajtur ndeshjen e trete radhazi pas asaj ndaj Juventusit dhe Lazios, duke u paraqitur edhe mjaft mire madje.

Por ajo qe tregoi me se miri edhe raportin e ndryshuar ne cdo dimension me Conten, kane qene pikerisht fjalet e ketij te fundit per lojtarin ne momentin e zevendesimit.

“Sot ishte ndeshja me e mire e jotja Christian qe prej dites qe ke ardhur tek Interi”, kane qene fjalet e Contes per lojtarin, dhe qe citohen nga Sky Sport.

Nderkohe, vete Conte pas ndeshjes e pranoi dicka te tille duke thene: “Po, i thashe Christian kur e zevendesova se kishte luajtur ndeshjen e tij me te mire me ne. E pergezoj edhe publikisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.