Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Podolski kur hyn ne forme? Ne dymije e kurre? Shaq nje shtylle, Medel konfirmohet…

Bujar Berishaj

Handanovic 5,5: Goditja e Eder eshte e mrekullueshme por goli eshte pesuar ne krahun e tij dhe Handa duhet te kishte bere me shume.

D’Ambrosio 5,5: Zbret ne fushe me nje rregullshmeri, por preciziteti? Nuk dihet.

Ranocchia 6,5: Muriel e kalon pas disa minutash, mirepo pastaj Ranocchia lidhet me ndeshjen dhe nuk gabon me.

Vidic 6: Me pak preciz dhe me i vonuar se Ranocchia por nuk ben nje ndeshje te keqe, shpeton Interin per mrekulli tek rasti i Obiang.

Juan 6: Mund te eliminoj gabimet defensive duke kaluar ne te majte. Duket qe po. Dhe nuk eshte keq edhe ne sulm.

Guarin 5,5: Eshte nje nga lojtaret e preferuar te Mancinit por qe nuk ben asnjehere turnover duhet e tepruar. Nuk shkelqen si nje muaj me pare dhe ben gabime.

Medel 6,5: Vrapon pas te gjitheve, dyfishohet tek te gjithe. Ben ate qe duhet dhe ate per cfare eshte blere.

Brozovic 6: Nuk humb asnje top. Sakrifikohet per te provuar nje ‘all in or nothing’.

Shaqiri 6,5: Shtylla e Interit te se ardhmes. Shihet ne cdo rast qe behet fjale per nje lojtar te nje niveli superior ne krahasim me shoket. Shpesh tejkalon sepse eshte i vetdijshem per kete superioritet.

Icardi 6,5: Provon ne te gjitha menyrat. Me kembe, me koke, me nje goditje te bukur qe ndale ne traverse, duke fituar nje penallti qe nuk jepet. Sonte nuk i ecen.

Podolski 5: Per cfare eshte insistuar tek ai? Per te gjetur nje forme te denja po impenjohet qe nje kohe. Ndoshta per turneun aziatik do te jete gati.

Palacio 6: Futet per sulmin e fundit por eshte shume vone. Vendimi i Mancinit per ta mbajtur ne pankine nuk paguhet.

Camara pa note.

Mancini 6: Skuadra luan nje nga ndeshjet me bindese qe kur ai eshte ne stol. Ne kete pike, me sezonin gati te perfunduar, te dedikohet qe te rekuperoje futbollistet te cilet mund te jene pjese e projektit (Kovacic dhe Hernanes) dhe te mos ngulmoje me kot tek ata qe jane thjeshte kalimtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.