Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

7,896 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat – Profesor Brozovic, Shaqiri cfare lojtari. Icardi-Guarin transformohen ne Super Saiyan! (Inter-Palermo 3-0)

Notat – Profesor Brozovic, Shaqiri cfare lojtari. Icardi-Guarin transformohen ne Super Saiyan! (Inter-Palermo 3-0)
Inter Club Staff

Interi mund Palermon por edhe bind me loje. Zikalterit sot fituan 3-0 ne Meazza me golat e Guarin dhe te Icardit dy here. Nje ndeshje shume e mire mbi te gjitha e dy golashenuesve.

Keto jane notat e ndeshjes te sotshme:

Handanovic 6,5 – Mbrojtja nuk eshte gjithmone hermetike, por ai ne momentin e duhur ja komplikon jeten lojtareve te Palermos.

Santon 6,5 – Aspak ‘Bambino’, djaloshi i vogel eshte rritur shume dhe ka ngrene spinaq. Mund te jete nje surprize e bukur e Interit kete sezon. Shume mire sot.

Ranocchia 6 – Eshte e vertete, ben nje gabim ne vlersimin e gjuajtjes ne te cilen goditi traversen, por ne fazen mbrojtese sot ishte shume prezent. Dybala dhe Vazquez jane dy lojtare shume te rrezikshem por ai diti si te beje balle.

Juan 6,5 – Ka nje deshire te pafundeme te luaje pas skualifikimit te stergjate. Ndonje here sulmuesit i marin kohen por ai rekuperon dhe i ha me pas.

Nagatomo 6 – Problemi moskular e nxjerr KO nga fusha e lojes 10 minuta nga perfundimi i pjeses se pare: Por 35 minuta dinjitoze per te.

Guarin 7 – Besimi i Mancinin me ne fund po shperblehet. Guaro gabon gjithmone ndonje top gjate lojes por eshte i papermbajtshem ne gjysemfushen e kundershtarit kur paraqitet afer zones gjithmone plot me grinte. Mire sot edhe ne fazen mbrojtese.

Medel 6,5 – Me Brozovic dhe Guarin ai mund te dedikohet pa probleme fazes se shkaterrimit te aksioneve te kundershtarit dhe eshte i jashtezakonshem sot ne kete faze. Shume pozicional.

Brozovic 8 – Cfare mrekullie. Eshte kudo, nuk gabon asnje top dhe ka nje prekje topi qe emocionon tifozet ne San Siro te cilet kishin disa vite qe ishin mesuar me Garganon apo Mudingayi. Tamam nje profesor sot.

Shaqiri 7,5 – Cdo goditje kendi nga ana e tij eshte nje rast per shoket e skuadres. Lojtar i nje niveli dhe klasi superior. Kur te jete ne 100% te formes do te shenderrohet ne nje Hulk per Interin. Tifozet e Interit mezi po presin, madje jane te kenaqur edhe tani qe nuk eshte ne gjendjen e tij me te mire, imagjinoni me vone.

Icardi 8 – Vrases. Nuk mer pjese shume ne lojen e skaudres, por prek 3 topa dhe shenon dy gola, kurse tek i treti i kishte rene shtylles me koke nga jashte zone. Nje sulmues zone spektakel.

Palacio 6 – Kuptohet qe nuk eshte nje periudhe shume e mire per te por vihet ne dispozicion te skuadres dhe punon shume.

Dodo 5 – I pafalshem gabimi qe beri dhe qe per pak desh i dha mundesine Palermos te shenonte golin e barazimit. Duhet te mesohet me skemat e Mancinit, ose ndryshe nuk e ka te gjate.

Capagnaro dhe Kovacic – Pa vote.

Mancini 7 – Skuadra reagon me shume karakter ne nje moment teper te veshtire kunder nje skuadre shume te mire si Palermo. Futbolli ishte i nje niveli shume te larte dhe duket qe eshte dora e Mancios. Ai hoqi dore nga 4-2-3-1 qe nuk duket se ben per kete skuader. Meazza shikon nje skuader te bashkuar dhe spektakolare. Nese eshte ky Interi i vertete i Mancios, eshte i mirpritur kurdo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.