Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

6,445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Ranocchia eshte nje problem, Hernanes i ngadalshem. Brozovic e Shaqiri jane shpresat

NOTAT: Ranocchia eshte nje problem, Hernanes i ngadalshem. Brozovic e Shaqiri jane shpresat
Bujar Berishaj

Carrizo 5,5: Me shume se nje dalje dritheruese, me shume se nje hedhje e afert ne nje ndeshje ne te cilin ai eshte vazhdimisht ne presion.

Santon 5,5: Debutim i komplikuar per djaloshin qe eshte rikthyer ne shtepi. Nuk ehste ne kushtet me te mira dhe nuk luan nje ndeshje te tere prej muajsh dhe shihet.

Ranocchia 4: Veshtiresi me Higuain mund te kete. Edhe pse ai duket vazhdimisht i terrorizuar nga Pipita dhe largon gjithmone topat anash. Gabimi ne fund eshte i pafalshem.

Juan Jesus 5: Kthehet ne fushe pas skualifikimit por eshta vazhdimisht ne veshtiresi, deri sa gabon edhe ne pozicionim.

Nagatomo 5: Vrapon, vrapon, vrapon. Pavaresisht maratones rezultati eshte modest.

Brozovic 6: Nuk flet gjuhen, nuk i njeh mire shoket, por me kembe eshte delikat. Ne keto kohe, nuk eshte pak.

Medel 5,5: Lojtar qe ben detyrat e shtepise. Nuk ben ndonje gabim te rende, ben ate qe duhet te bej.

Shaqiri 6: Jep shpirtin,  fillimisht ne krah, pastaj ne qender, pastaj ne te gjithe fushen. Kualitetet jane te dallushme, mungon pak gjendja fizike dhe nje perkrahje e duhur.

Hernanes 5: Ritem i ngadalshem, i matur, nga ndeshja ne plazhet e Rios. Nuk eshte ajo qe nevojitet tani, tani duhet uri dhe perkushtim. Tregon pak.

Puscas 5,5: Luan ne nje rol qe nuk eshte i tij (edhe pse e ka bere me Primaveran), jep shpirtin por ne fund kombinon pak. Veshtire te kerkosh me shume nga ai.

Icardi 6: Te gjithe topat qe prek i transformon ne dcka te rrezikshme. Nje shtylle, nje asist mjaft i bukur per Puscas. Duhet mbrojtur, eshte nje nga te paktet qe eshte me te vertete mire.

Dodo 5,5: Kombinon pak.

Mancini 6: Zbret ne fushe nje formacion suprize dhe Inter mban koken larte ne Napoli. Vuan sepse eshte e drejte te vuash ne San Paolo, por luan me karakter. Ne golin qe shenohet ne fund cfare duhet te bej?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.