Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

1,513 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Ricky Maravilla, te tjeret jo. Kovacic-Taider, ne gare per lojtarin me te dobet

NOTAT: Ricky Maravilla, te tjeret jo. Kovacic-Taider, ne gare per lojtarin me te dobet
Andi Prifti

Handanovic 6: Kontrollon mire shperthimet jo konkrete te Sampdoria, me pas Renan e ka peshkuar.

Campagnaro 6: Nuk ka ritmin me te cilin ka filluar sezonin, por eshte ne rritje fizike.

Rolando 6,5: Gjithmone e me bindes si lider ne mbojtje. Po behet nje shtylle.

Juan 6: Ja del mbane, edhe pse me pak veshtiresi.

Jonathan 5,5: Ne nivel te dobet krahasuar me paraqitjet ne ndeshjet e fundit.

Taider 5: Perserit ndeshjen konfuze si ne Bologna. Ne renie te dukshme. 

Cambiasso 6: Me Interin e pergjumur, kaloi perpara mbrojtjes. Ja del mire deri ne fund.

Alvarez 7: Nje pjese e pare e çmendur: shume vrapim dhe levizjet e duhur ne pjesen difensive. Pas pjeses se pare nuk u ndihmua nga skuadra qe po zhdukej nga fusha.

Zanetti 6: Luan 90 minuta pas hyrjes si titullar. Nuk eshte Zanetti me i mire i mundshem por ja del mbane.

Guarin 6,5: Deri ne momentin qe eshte i qarte menderisht, luan nje ndeshje te shkelqyer. Pastaj tregohet kokeforte, deri sa u zevendesua.

Palacio 6: Lufton, por mungesa e nje sulmuesi tjeter ben qe te ndihet ne menyre te rende.

Kovacic 5: Zevendeson Taider dhe nuk vihet re shume.

Mudingayi, Belfodil: Minutazh i paket.

Mazzarri 5,5: Skuadra nuk ka luajtur loje te mire dhe skema me Guarin mbrapa nje sulmuesi nuk po sjell çudira. Pas pjeses se pare shihet nje frike e panjohur deri tani. Duhet te duroje pak zhurme deri ne fund te vitit, por duhen perforecime te menjehershme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.