Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Skriniar madheshtor! Spalletti, pse ai ndryshim? Brozo epik… indirekt

NOTAT: Skriniar madheshtor! Spalletti, pse ai ndryshim? Brozo epik… indirekt
Bujar Berishaj

Interi fiton serish, kete here ne Bentegodi kunder Chievos me rezultat 1-2.

Keto jane notat e lojtareve sot dhe te tranjerit te Interit:

HANDANOVIC 7 – E mban gjalle Interin atehere kur Chievo e rrezikon ne pjesen e pare. Gjithmone i vemendshem dhe i perqendruar.

CANCELO 5,5 – Sot nuk ishte ai Cancelo qe ishim mesuar ta shohim ne krahun e djathte. Shpesh tregohet edhe i pavemendshem ne mbulim.

SKRINIAR 7 – Madheshtor. Kundershtaret qe perpiqen ta driblojne hasin ne nje shkemb te madh. Edhe nje tjeter prove e madhe per sllovakun.

MIRANDA 6 – I pasakte ndonjehere ne fazen e ndertimit, por kundershtaret i kap pothuajse gjithmone. Pothuajse sepse Stepinski ndonjehere i shkakton telashe.

D’AMBROSIO 6,5 – Intelegjent dhe dinak per t’i dhuruar assistin Icardit, nje assist i rendesishem. Me mire si mbrojtes krahu sesa mbrojtes i trete i qendres.

BORJA VALERO 5,5 – Luan ne ritme te uleta. Shoket i komplikojne jeten duke levizur pak pa top, ai vuan per te bere me shume levizje motorri.

BROZOVIC 6,5 – Me pak i dukshem sesa ne dy ndeshjet e fundit por ne fund eshte decisiv edhe sot. Gjuajtja e tij kushtezon Sorrentinon te bej nje pritje te veshtire, D’Ambrosio merr dhuraten dhe i jep Icardit assistin e avantazhit.

KARAMOH 6,5 –  Francezi te ben te shpresosh per te ardhmen. Ne krahasim me Candrevan eshte me pak dizel dhe me shume kabrio. Por di te shoh lojen, sic e tregon edhe topi per Rafinhan ne rastin e 2-0.

RAFINHA 6,5 – Kur ndizet ai, ndizet Interi. Top i bukur per Perisic, ndoshta humbet pak ne gjatesine e ndeshjes por perlat arrijne gjithmone nga ai.

PERISIC 6,5 – Ne pjesen e pare vuan nga kundershtaret, edhe ne pak rastet ne loje te hapur. Ne pjesen e dyte perfiton nga lodhja e Chievos dhe eshte shume me i rrezikshem.

ICARDI 6 – Tenton, per gjithe ndeshjen, levizjen me efekt qe te jete menjehere efikas, me nje-dy, asiste ne thellesi dhe prekje me te paren. Por nuk eshte se ia del shume. Por goli qe hap rezultatin eshte vital per nga rendesia.

VECINO 5,5 – Kthehet ne fushe, ka mundesi per te shfrytezuar disa kundersulme por gabon shpesh pasimet.

SANTON 6 – Spalletti i jep nje detyre te komplikuar duke nderruar pastaj edhe skemen. Skuadra e ndjen menjehere, pavaresisht se ai provon te shtyj ne krah me vazhdimesi.

CANDREVA – pa note.

SPALLETTI 6 – Skuadra fiton por kete here nuk bind teresisht. Kur ajo duket qe ka kontrollin e plote ai vendos qe te ndryshoj skemen dhe interpretimet dhe lanson Santon, duke kaluar ne mbrojtjen me tre. I menjehershem “reagimi” i grupit, qe humb distancat dhe sigurite.

Keto jane notat e ndeshjes Chievo-Verona sipas FcInter1908.it.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.