Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat: SUPER Palacio. Carrizo fillon shkelqyeshem, por…

Notat: SUPER Palacio. Carrizo fillon shkelqyeshem, por…
Xhorxh Gellci

HANDANOVIC 5 – Shtylla e shpeton nga gjuajtja e Cercit, pastaj ndeshja e tij perfundon pas kartonit te kuq te marre per nje faull qe ishte, por qe ne asnje rast nuk meritonte kartonin e kuq.

ROLANDO 5,5 – Ka pjesen e tij te fajit ne golin e pare te Torinos. Nga anet e tij, Torino futet ne zone sic dhe kur do. Por rritet me kalimin e minutave dhe mbi te ndoshta ka edhe nje penallti te padhene.

RANOCCHIA 6,5 – Ne fillim gjendet ne veshtiresi nga Barreto, pastaj ben nje ndeshje te mire, duke mos gabuar asgje.

JUAN JESUS 6 – Kontrollon lojen, ndonje gabim te vogel, por edhe shume nderhyrje te mira. Vuajtjet e tij fillojne me hyrjen ne fushe te Immobile.

JONATHAN 5,5 – Ne krahun e tij, ne fillim Interi vuan me shume, ai impenjohet, me momente te mira dhe te keqija.

GUARIN 6,5 – Kerkon te karikoje skuadren mbi krahe. Ne pjesen e pare ben disa konkluzione te pamenduara mire. Por ne minuten e 45 kthehet ne gjeni, dhe gjithe pjesen e dyte ben nje ndeshje te mire.

CAMBIASSO 6 – Sakrifikohet, ben cdo rol kur eshte nevoja. Ne pjesen e dyte me mire, por momentet e nervozizmit nuk mungojne: gjithsesi eshte nje lider dhe duket me levizjet ne fushe.

TAIDER 5,5 – Provon te shkunde Interin, pasi eshte i pari qe gjuan drejt Padellit. Por ne perballjen me Vives vian disi duke marre edhe nje karton te verdhe (NGA MIN 61′ BELFODIL 7 – Hyn disa minuta pas golit te barazimit te Palacio, dhe rinovon sulmin duke ndihmuar edhe mbrojtjen sic bente Eto’o.

NAGATOMO 5,5 – Dinamik dhe ndihmon shume shoket e skuadres. I shkon afer edhe golit, por ka faj qe humbi Cercin ne aksionin qe coi Torionon serisht ne avantazh.

KOVACIC PA NOTE – Duhet te ishte ndeshja e rikthimit te madh te tij, ne nje rol qe i pelqen te gjitheve. Por del nga fusha per ti bere vend Carrizos. Nuk e mer shume mire.

CARRIZO 6 – (Qe nga minuta e 7 ne vend te Kovacic). Hyn ne ndeshjen e madhe: I ftohte i thote jo Cercit nga pika e bardhe. Nuk mund te bente gje ne rastin e golit te pare. Edhe Immobile e mund me nje te djathte te hidhur dhe te pakapshme, por eshte teresisht fajtor tek goditja e Bellomos.

PALACIO 7,5 – E mbyll punen shum shpejt ai qe do duhej ta ndihmonte ne sulm, dhe mbetet i v etem. Rodrigo luan me sakrificen e perhershme, kur Torino ka topin vuan me skuadren dhe vrapon. Kur i vjen nje shok ti jap shtysen e duhur, si nje bomber rrace godet i pameshirshem. Ndodh ne fillim me Guarin dhe me pas me Belfodil. Ne momentin e zevendesimit mer duartrokitjet edhe te tifozeve te Torinos.

WALLACE PN – Hyn ne loje me detyren qe te fitoje metra, por ben faullin qe con tek goli i Bellomos. Mungese eksperience.

TRAJNERI: MAZZARRI 6,5 – Nje ndeshje qe behet menjere e veshtire per kartonin e kuq: Interi me dhjete lojtare dhe pa Handanovic qe nga minuta e peste. Por skuadra e tij nuk dorzohet ne asnje moment, dicka e veshtire per tu shpjeguar me fjale: Dicka qe con skuadren te barazoje dy here dhe te shenoje golin e avantazhit, por ne fund parabola e Bellomos prish nje mbremje magjike dhe te paharrueshme(nese do te perfundonte ashtu). Nje pike e fituar apo dy te humbura? Llogarite bejini ju…

ARBITRI: Doveri 4,5 – Penalltia legjitime, i kuqi per Handanovic i ekzagjeruar. Nuk jep as nje faull tek zona e Torinos ndaj Rolandos. Drejtimi i ndeshjes nervoze dhe ne fund i nevrikos te gjithe, duke filluar nga Marco Branca.

ASISTENTET: NICOLETTI 6 – GRILLI 6 PRAPA PORTE: BERGONZI 5,5 – DE MARCO 5,5

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.