Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 30, 2020

Scroll to top

Top

5,876 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Vidic dominues por Guarin eshte madheshtor. Mancini, nje futboll i ri…

NOTAT: Vidic dominues por Guarin eshte madheshtor. Mancini, nje futboll i ri…
Bujar Berishaj

Handanovic 6: Perfekt deri 5 minuta para fundit, me nje pasiguri te goli i Genoas qe megjithate nuk ka pasoja.

Campagnaro 6,5: Zakoni i mbrojtesve brazilian nuk e corienton. Campagnaro, ne nje rol ne te cilin megjithate nuk eshte mesuar, edhe pse po e ben shume mire, edhe ne sulm.

Vidic 7: Goli nuk eshte edhe aq shume i rendesishem, sa e eshte e rendesishme performanca qe ka pasur sot. I sigurt, asnje gabim, asnje pasiguri: dominues.

Andreolli 6,5: Kapiten per nje dite, por nuk ngec. Nje shembull i nje profesionisti dhe mbrojtes i shkelqyer.

D’Ambrosio 6,5: Tani parakalimi i Dodo dhe Nagatomo, ne Kupe te Azise ose jo, eshte perfundimtar. I mir ene mbulim dhe vazhdon te rritet ne sulm. Mund vetem te permiresohet.

Medel 6,5: Inter po kerkon mesfushor mirepo ai vazhdon te bej kilometra, merr goditje dhe rekuperon shume topa. Eshte blere per kete, jo per te bere Veron.

Guarin 7: I pabesueshem. Merr zvarre te gjithe mbrojtesit. Meazza e mbeshtet ne paraqitjen me te mire te kolumbianit. Per me teper si nje mesfushor qendre!

Hernanes 6: Paraqitje e perzier. Duhet te gjej formen me te mire. Me topin ne kembe eshte shume i mire.

Palacio 6,5: Nje pjese e pare e madhe e luajtur ne dhimbje. Kjo shihet edhe kur perkulet, mirepo levizjet e tij mbeten te nje kampioni te madh.

Podolski 6,5: Ne pjesen e pare luan sikur kishte nje jete te tere tek Inter. Kombinon, vrapon, ben presion dhe jep asiste. Pastaj bie pak por debutimi ne Meazza eshte bindes.

Icardi 7: Shenon me koke, jo pika me e forte e tij, por mbi te gjitha ben levizje. Dhe numrat jane te cmendur: tashme jemi ne kuoten e 14 golave ne sezon. Eshte lojtar i vitit ’93, mos e harroni kurre.

Kuzmanovic 6: Futet dhe sjell rend ne fushe.

Obi 6: Ne nje kohe vuajtje futet ne fushe dhe kontribuon per ekipin duke e ndihumuar.

Khrin: Pa note.

Mancini 7,5: Luan futboll zoterinjsh. Ndoshta jo per 90 minuta, por luhet futboll. Dhe interpretuesit jane te njejtit si ata muaj me pare, ne perjashtim te Podolskit. Skuadra ka nje fizionomi te qarte dhe eshte ne rritje ne te gjitha pikat. Per te mos harruar se mungonin, Kovacic dhe Shaqiri, dy nga pikat me te forta te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags