Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

1,812 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat: Vidic ngec, Hernanes nje far. Obi, cfare surprize. Mbaye ashtu-keshtu

Notat: Vidic ngec, Hernanes nje far. Obi, cfare surprize. Mbaye ashtu-keshtu
Bujar Berishaj

Interi barazon me Napolin 2-2 nje ndeshje qe per nje moment u duk se do te humbej. Por krenaria zikalter nuk e la qe dicka e tille te ndodhte. Keto jane notat e ndeshjes se sotme ku zikalterit bene me te vertete nje ndeshje te mire:

Handanovic 6: Napoli e teston me disa goditje qe nuk i bejne keq, ne dy golat e Napolit nuk ka shume per te bere.

Ranocchia 5,5: Callejon del nga ana e tij tek 2-1 dhe ndyte nje loje, qe deri atehere kishte qene e pranueshme.

Vidic 5: Ne nje me nje jep nje dore por ne levizjet e mbrojtjes nuk kombinohet ende. Mban ne loje Insignen kur ai godet shtyllen dhe ben nje asist per Callejon.

Juan 6,5: Me i miri ne mbrojtje: me grinte dhe brutal.

Obi 6,5: Surpriza e mbremjes. Ka qene nje surprize pozitive. Neze fiziku eshte i lindur, nuk ka asjge tjeter per tu pasur zili nga anesoret tjere ne dispozicion.

Hernanes 7,5: Me ne fund nje ndeshje prej nje lideri. Merr ekipin per dore, godet nje shtylle, shenon per barazim, duket gjithmone dhe gabon pak ose fare.

Medel 6: Hamsik e mban ne tension gjithe lojes, por ai ja del per mrekulli. Ju kushtua me shume lojes se erret, ne prapaskene, duke lene shoket e skuadres qe te mereshin me ndertimin e lojes.

Kovacic 6,5: Demtimi me Kombetaren duket se nuk u ndje fare. Qendron ne fushe me shume vendosmeri dhe eshte i pamarkueshem per mbrojtjen kundershtare me nisjet e tij.

Dodo 6: Ka meriten qe kroson, kroson dhe vazhdon te krosoje. E ne fund, aty-ketu, dicka do te dale dhe keshtu ndodhi: Krosim dhe gol Hernanes. Ka nje kembe te mire, por tek goli i pare i Callejon mund te bente me shume.

Palacio 6: Shume, shume pune. Nuk do te jete nje ndeshje per tja treguar nipave por nje ndeshje per tja treguar femijeve qe duan te studiojne futbollin po. Natyrisht ne fund lodhet shume pas disa kilometrave te pershkuar.

Icardi 6: Ne pjesen e pare tremb dy here Rafael. Me pas behet i padukshem. Por te mos harrojme qe ishte pikerisht ai qe i dha asistin Guarin per golin e pare.

Mbaye 5: Do te kete kohe per te treguar veten. Sot dha disa krose te gabuar dhe humbi Callejon tek goli i dyte.

Guaron 6,5: Prek vetem nje top dhe e fut ne porte si nje sulmues zone.

M’Vila: pa vote.

Mazzarri 6: Interi reagoi, me karakter por edhe me nje ndeshje mjaft te mire. Derisa i mbaroi benzina. Ne gjysmen e pjese se dyte ishte shume shqetesuese renia e ritmit. Per tu lavderuar reagimi pas golave te Napolit

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.