Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Novellino: “Me Marotta-n, Interi mund te behet akoma me i forte. Asnje problem me Ausilion”.

Novellino: “Me Marotta-n, Interi mund te behet akoma me i forte. Asnje problem me Ausilion”.
Ardis
  • On 07/01/2019, 19:58

I intervistuar nga TMW Magazine, Walter Alfredo Novellino flet mbi ardhjen e Beppe Marotta-s tek Inter, me te cilin k apasur mundesi te punoje ne kohen kur ishte te Venezia dhe Sampdoria:

“Sigurisht eshte nje prurje e rendesishme, terheqese dhe besoj se eshte nje kombinim fitues. E njoh shume mire Beppe-n, e di qe kerkon hapesiren e tij per te punuar por nuk do te kete probleme te ounoje me Piero Ausilio-n”.

“Gjithashtu njoh edhe Piero-n, sebashku mund te bejne shume gjera te mira. Pa harruar punen qe mund te bejne me trajnerin aktual. Me Marotta-n zikaltrit mund vetem te behen akoma me te forte, Beppe eshte nje drejtues i gjithanshem dhe mund te sjelle ne ambjentin e Interit eksperiencen e tij madheshtore”.

“Ka punuar per shume kohe tek Juventus duke e ngritur akudren nga vendi i shtate ne fitimin 7 kampionateve te njepasnjeshme. Di si te nderhyje ne ceshtje te ndryshme, di si te operoje dhe si te punoje ne cdo fushe dhe ne cdo nivel te Shoqerise. Interi do te perfitoje ne cdo aspekt”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.