Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

792 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Obi: “Inter, me duhet vazhdimesi. Mazzarri me ka thene…”

Obi: “Inter, me duhet vazhdimesi. Mazzarri me ka thene…”
Xhorxh Gellci

Nje tjeter i ri zikalter qe largohet nga Milano dhe Interi. Por kete rradhe vetem per t’u rritur dhe per te rigjetur vazhdimesine e lojes qe i ka munguar: po flasim per Joel Obi, qe pak ore pas zyrtarizimit te kalimit tek Parma ka folur ekskluzivisht ne mikrofonat e FcInterNews.it:

Joel, te vjen keq te largohesh nga Interi?
“Po, eshte e natyrshme qe me vjen keq, por eshte nje zgjedhje e bere per te rigjetur vazhdimesine pas disa demtimeve qe me kane mbajtur larg nga fushat e lojes.”

Me cfare shpirti shkon tek Parma?
“Sic kam thene, per te rigjetur vazhdimesi ne loje, per t’u rivendosur ne diskutim dhe per te luftuar per vendin e titullarit.”

Largohesh ne huazim: pra, eshte vetem nje Mirupafshim?
“Shpresoj qe po dhe shpresoj te kthehem sa me pare ne Milano, edhe pse prej sot do jem shume i perqendruar tek Parma.”

Ky i joti eshte vetem nje rikthim ne Parma.
“Ne Parma kam shtepi, jetojne familjaret e mi. Nuk do kem probleme ambjentimi dhe kam shume miq qe i njoh.”

Miq si?
“Cassano, Biabiany dhe Gargano.”

Cfare te ka thene Mazzarri?
“Se bashku me te, dhe me te gjithe drejtuesit e Interit, kam marre vendimin te shkoj tek Parma: tani me takon mua te behem i vlefshem”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.