Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Objektivi Behrami, distanca mes Inter dhe Napoli…

Objektivi Behrami, distanca mes Inter dhe Napoli…
Xhorxh Gellci

Nje ide konkrete, e kerkuar me ngulm, nga Inter dhe Walter Mazzarri, per te ardhmen e mesfushes zikalter, i perket prej kohesh emrit te Valon Behramit. Muajin e fundit, emri i tij eshte lidhur shume here me klubin zikalter, edhe pse ditet e fundit eshte parakaluar nga emra te tjere (mbi te gjithe M’Vila).

Ne hapesiren e tij ne Calciomercato.com, Gianluca Di Marzio ka dhene te rejat e fundit per kete tratative mes Interit dhe Napolit. Mazzarri e deshiron sepse e di mire ate qe mund te jape ne fushe ne nivel ekuilbri dhe topash te rekuperuar. Napoli e di kete fakt, prandaj mundohet te qendroje statik ne pozicionin e tij (minumumi 8 milion), ndersa zikalterit ofrojne maksimumi 5: distanca ngelet akoma e konsiderueshme.

Nese Inter kerkon Behramin, duhet qe te pakten te mundohet te mbushe pjeserisht boshllekun prej 3 milionesh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.