Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,160 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Oferte nga Villareal per Borja Valero: Ja shifrat e saj! Nderkohe Interi kerkon…

Oferte nga Villareal per Borja Valero: Ja shifrat e saj! Nderkohe Interi kerkon…
Inter Club Staff

Ai pjesen me te bukur dhe me te suksesshme te karrieres se tij e ka kaluar pikerisht tek skuadra e nendeteseve te verdha, Villareal.

Ne ekipin spanjoll, Borja Valero eshte bere i njohur ne te gjithe boten dhe ka shkelqyer me plot kuptimin e fjales ku terhoqi vemendjen edhe te drejtuesve te Fiorentines.

Me pas ai kaloi tek Fiorentina ku edhe aty luajti nje futboll te nje niveli teper te larte duke luajtur me shume se 100 ndeshje zyrtare.

Por sipas lajmeve te fundit sot, duket se Borja Valero mund te largohet nga Interi dhe mund te perfundoje perseri aty ku e ka nisur gjithcka ne futboll, ne Spanje.

Duket se Villareal ka bere nje propozim per mesfushorin e Interit dhe oferta eshte ne tavolinen e Interit dhe te vete lojtarit.

Gazetarja e njohur e merkatos ne Itali, Giulia Stronati ben me dije se spanjollet kane kontaktuar si drejtuesit e Interit por edhe vete lojtarin se bashku me agjentin e tij per te diskutuar per nje transferim potencial.

Per Borjan keshtu do te behej fjale per nje rikthim tek Villareal ku ka luajtur ne vitet 2010-2012.

33 vjecari ne kete moment eshte ne kontrate me Interin deri ne Qershor 2020 dhe erdhi vetem nje vit me pare nga Fiorentina per 5,5 milione euro.

Oferta e Villareal nuk i kalon dy milione eurot, por Interi kerkon dicka me shume e deshiron qe ta coje kete oferte bashke me bonuse ne tre milione euro.

Priten te reja ne ditet ne vazhdim sipas asaj qe thote Football-Italia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.