Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 18, 2021

Scroll to top

Top

626 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ole – Inter ben dicka te padegjuar me pare: Ka blere ne argjentine… nje familje te tere!

Ole – Inter ben dicka te padegjuar me pare: Ka blere ne argjentine… nje familje te tere!
Inter Club Staff

Franco Carboni eshte nje lojtar i ri i Under17 qe luan me te rinjte e Interit dhe qe ka lindur ne vitin 2003.

Ai ka ardhur ne Milano ne janarin e shkuar. Por keto dite ka bere lajm nje ze qe ka treguar se edhe vellai Valentin, 15 vjec (i lindur ne 2005) eshte blere per 300 mije euro nga Catania.

Ne klubin sicilian punon edhe babai i tij, Ezequiel Carboni. Por me sa duket, sipas asaj qe shkruan e perditshmja argjentinase Ole, Interi ka menduar dicka tjeter.

“Do ta degjoni shume rralle ne futboll, por Interi kesaj radhe ka menduar qe te mos bleje vetem nje lojtar… por ka vendosur te bleje nje familje te tere.”

Ezequiel Carboni es el nuevo entrenador de Argentinos Juniors ...

“Zikalterit pervec dy djemve te lojtarit kane vendosur qe ti ofrojne ish-lojtari te Catanias edhe nje rol si tranjer i te rinjve.”

“Pasi mbylli karrieren e tij si lojtar, Ezequiel ishte transferuar ne Argjentine per te punuar me Lanus, skuader ne te cilen eshte rritur, ku ishte tranjer i te rinjve.”

“Me pas ishte rikthyer ne Sicili ku luajne edhe femijet e tij. Por sipas te perditshmes argjentinase gjithmone, Interi ka vendosur ti transferoje te gjithe si familje ne Milano.”

“Nderkohe, doni te dini edhe dicka tjeter? Me te rinjte e Interit do te luaje edhe femija i trete i Carbonit, Cristiano, i lindur ne 2009…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.