Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,535 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ole – Simeone frymezohet nga Zanetti. Ja goli i Atleticos qe u ndertua ne baze te skemes se Pupit!

Ole – Simeone frymezohet nga Zanetti. Ja goli i Atleticos qe u ndertua ne baze te skemes se Pupit!
Inter Club Staff

Ole tregon ne faqen e saj ne internet golin e Arda Turan nga goditja e denimit ne ndeshjen e djeshme ndaj Portos ne Champions League dhe e krahason me ate te Zanettit shume vite me pare. Sic nenvizon e perditshmja Argjentinase, ky krahasim vjen pas fjaleve qe tha Simeone, tranjeri i Atleticos, dhe goli i ketyre te fundit ndaj Portos eshte frut i nje skeme te perdorur 15 vjet me pare nga Argjentina ne Boterorin France 1998, e qe ne fund rezultoi me golin e Javier Zanettit kunder Anglise.

Ne goditjen e denimit te Atleticos, Gabi beri si Batistuta ne ate kohe, simuloj sikur goditi direkt ne porte, por e pasoi tek Arda Turan, qe kaloi barrieren dhe goditi duke shenuar. “Kemi fituar sepse lojtaret e kryen me perfeksion levizjen e Zanettit” tha i gezuar Simeone ne fund te ndeshjes, qe fale ketij goli, shton edhe nje fitore tjeter ne serine e gjate te fitoreve te Atleticos se tij kete sezon. Jane dy gola per tu rishikuar, sepse jane me te vertete te bukur. Pak me poshte keni edhe videot:

Goli i Zanettit ndaj Anglise ne France 98′:

Goli i Arda Turan ndaj Portos ne Champions, gol i frymezuar nga ai i Zanettit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.