Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,021 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Olsen: “Eshte dita e fundit, jemi lodhur. Por kam fituar…”

Olsen: “Eshte dita e fundit, jemi lodhur. Por kam fituar…”
Xhorxh Gellci

Andrea Mira dhe Patrick Olsen jane dy nga te rinjte e Primaveres qe Mazzarri ka bashkuar me skuadren e pare ne kete pregatitje verore ne Pinzolo. Ne eksperiencen e pare me te rriturit, ne mikrofonat e Roberto Monzanit per InterChannel, dy mesfushoret e rinj zikalter kane thene:

OLSEN – “Kjo eshte dita ime e fundit. Ndjehem pak i lodhur, ka qene veshtire sot, kemi luajtur kunder nje skuadre te organizuar mire dhe te vendosur mire ne fushe. Kam fituar shume nga kjo pregatitje, kam punuar shume, dhe ndjehem me i forte. Traineri ne mesfushe deshiron te luhet topi shpejt? Me pelqen shume kjo menyre lloje. Jam i gezuar per kete eksperience shume te bukur.

MIRA – “Ka qene nje eksperience e rendesishme dhe shume e bukur. Persa i perket rolit tim, gjendem shume mire si i brendshem ne mesfushe, futbolli modern eshte keshtu, duhet te vraposh per te ndihmuar skuadren. Presion? E kam ndjere pak, sepse ketu jane te gjithe kampiona, mjafton te shikosh, te veshtrosh, dhe te mesosh. Cfare me mungon? Ritmi i ndeshjes, ritmi i skuadres te pare eshte komplet ndryshe. Mazzarri? Ne te rinjve na le karte te bardhe, te bejme cfare te duam. Deshiron te shikojme si jemi dhe na jep konceptet. Nga shoket e mi te skuadres me ka cuditur deshira per te punuar, dhe kam kuptuar qe duhet shpejtesi mentale. Cambiasso? Na ka dhene shume keshilla. Nje fotografi per kete pregatitje? Deshira e ketyre lojtareve dhe fakti qe nuk kenaqen asnjehere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.