Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

1,115 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Olsen i karikuar: “E di se cfare duhet per te luajtur ne nivele te larta. Perndryshe Mazzarri…”

Olsen i karikuar: “E di se cfare duhet per te luajtur ne nivele te larta. Perndryshe Mazzarri…”
Ardis
  • On 10/09/2013, 14:17

Mesfushori 19 vjecar ka djegur etapat dhe per te mund te hapen portat per te luajtur ne kombetaren e te medhenjve daneze.

Ka zgjedhur te qendroje tek Interi pavaresisht kerkesave per huazim ne Serie A dhe B, tashme po ben shume mire me kombetaren daneze Under21, fitorja e fundit 6-0 kunder Andorres. Per Patrick Olsen mund te hapen dyert e kombetares se te medhenjve daneze e drejtuar nga Morten Olsen, me te cilin theksohet se nuk ka asnje lidhje me lojtarin. Ka djegur etapat, mesfushori i Interit, shume optimist eshte shprehur: “Ne rast se luan shume mire ne Under21 ke shume mundesi te luash ne kombetaren me te medhnjte. Per mua eshte nje motivacion shume i madh. Kam pasur pershtypjen se kam luajtur nje ndeshje te mire kunder Andorres. Pergatitja ishte ndryshe, kam rene 3 kile edhe pse me pare isha shume ne forme. Por fakti se po beja stervitje te veshtire me shume faza aktive te lojes me ka stimuluar shume. Besoj se e di se cfare duhet per te luajtur ne nivele me te larta ne boten e futbollit. Mendoj se e kam shprehur mire ndeshjen e pergatitjes, perndryshe Mazzarri nuk do te me kishte kerkuar kete mundesi per te qendruar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags