Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,793 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Opsioni Joao Mario si sulmues krahu ne te majte dhe Banega nga minuta e pare. Por Palacio…

Opsioni Joao Mario si sulmues krahu ne te majte dhe Banega nga minuta e pare. Por Palacio…
Inter Club Staff

Pas humbjes ne Tim Cup ndaj Lazios dhe asaj ndaj Juventusit ne Serie A, Interi do te kerkoje te ringrihet ne kembe ne ndeshjen e shtepise ndaj Empolit.

Stefano Pioli do i duhet te beje pa Brozovic, Icardi dhe Perisic, te cilet do te mungojne. Ne mbrojtje pritet rikthimi i Ansaldit, ne pankine ne Torino, ndersa ne mesfushe pritet nga minuta e pare Kondo me Gagliardini. Dyshimet mbeten vetem per suomin. Palacio eshte ne avantazh ndaj konkurences per te luajtur si sulmues i pare, ndersa ne te majte pritet te jete Eder nga minuta e pare. Por kujdes, eshte edhe opsioni Joao Mario qe te luaje nga minuta e pare ne te majte sic shpesh luan ne kombetaren e tij e keshtu kjo levizje do i hapte rruge Ever Banega nga minuta e pare. Candreva eshte i vetmi qe e ka bluzen e titullarit te sigurt ne sulm.

Formacioni i mundshem:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Medel, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, Joao Mario, Eder; Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.