Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Opta – Ja portieret me te mire ne Serie A deri me sot: Handanovic ne vendin e 7! I pari eshte…

Opta – Ja portieret me te mire ne Serie A deri me sot: Handanovic ne vendin e 7! I pari eshte…
Inter Club Staff

Opta ka perpiluar nje liste me 10 portieret me te mire ne Serie A deri ne javen e 27 te kampionatit Italian.

Ky klasifikim eshte bere ne baze te rendimentit te portiereve ndeshje pas ndeshje, duke nxjere nje mesatare te notave te tyre.

Kete liste e kryeson Alisson i Romes, qe kete sezon me te vertete eshte treguar nje fenomen i vertete duke bere qe Roma te mare edhe pike fal pritjeve te tij te pamundura.

Ne kete klasifikim eshte dhe portieri zikalter Samir Handanovic i cili ka nje mesatare notash: 6,79 dhe renditet ne vendin e shtate.

Ne liste gjithashtu edhe Strakosha qe ka nje mesatare edhe me te mire se slloveni i Interit prej 6,81.

Ky eshte klasifikimi i plote:

1 – Alisson 7,07

Image result for alisson roma

2 – Sirigu 6,91

Image result for sirigu Torino

3 – Viviano 6,88

Related image

4 – Perin 6,87

Image result for perin genoa

5 – Strakosha 6,81

Image result for strakosha lazio

6 – Buffon 6,81

Related image

7 – Handanovic 6,79

8 – Cragno 6,78

Image result for cragno cagliari

9 – Szczesny 6,75

Image result for szczesny juventus

10 – Sportiello 6,73

Image result for sportiello fiorentina

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.