Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

OPTA – Ja TOP 11 e Serie A pas 12 javesh kampionat: vetem nje lojtar i Interit prezent

Ardis
  • On 13/11/2018, 20:50

Nje perfaqesues i Inter-it ne Top 11 e Serie A te formuluar ne baze te statistikave te OPTA mbas 12 javeve te para te kampionatit.

Eshte Marcelo Brozovic, qe kompleton treshen e mesfushes sebashku me Pjanic dhe Allan. Ne mbrojtjen me 4 perpara Sepe-s (portieri) eshte e perbere nga 3/4 juventine (Bonucci, Cancelo dhe Alex Sandro) dhe napoletani Koulibaly.

Ne sulm, e drejton tridentin Piatek i shoqeruar nga krahet me Suso dhe Mertens. 

Portier: LUIGI SEPE (Parma)

Mbrojtes i Majte: ALEX SANDRO (Juventus)

Mbrojtes Qendre: KALIDOU KOULIBALY (Napoli)

Mbrojtes Qendre: LEONARDO BONUCCI (Juventus)

Mbrojtes i Djathte: JOAO CANCELO (Juventus)

Mesfushor Qendre: MARCELO BROZOVIC (Inter)

Mesfushor Qendre: MIRALEM PJANIC (Juventus)

Mesfushor Qendre: ALLAN (Napoli)

Sulmues: DRIES MERTENS (Napoli)Sulmues: KRZYSZTOF PIATEK (Genoa)

Sulmues: SUSO (Milan)

Nderkohe, kjo eshte nje paraqitje grafike sipas OPTA: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.