Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

781 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

OPTA rrefen Inter – Genoa: “Dopieta e pare e Gagliardinit, rizgjimi i Joao Marios…”

OPTA rrefen Inter – Genoa: “Dopieta e pare e Gagliardinit, rizgjimi i Joao Marios…”
Ardis
  • On 03/11/2018, 21:32

Inter – Genoa e treguar nen prizmin e numrave. E ka realizuar OPTA duke theksuar disa statistika decizive dhe interesante:

“Ndeshja e fundit ne te cilen Interi ka realizuar dy gola me dy lojtare italiane te ndryshem ne 20 minutat e para ne nje ndeshje te Serie A, daton me Prill 1996 (kunder Padova-s, me golat e Branca-s dhe Carbone)”.

Nje performance e mire e Joao Mario, i rekuperuar nga Spalletti, qe ne ndeshjen Lazio-Inter: “Hera e fundit qe Joao Mario ka dhene nje asist ne Serie A ishte ne shtator 2017, pikerisht ne Meazza kunder Genoas. Rizgjim”.

Komplimente edhe Gagliardinit, i cili realizoi dy gola: “Roberto Gagliardini ka realizuar dopieten e tij te pare ne Serie A ne ndeshjen numer 69. Impakt”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.