Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ore decizive per Isla. Nese deshton, gati tre alternativa…

Ore decizive per Isla. Nese deshton, gati tre alternativa…
Xhorxh Gellci

Pas nje fund-jave qe dukej e qete, kjo jave qe sapo filloi mund te jete decizivja per te kuptuar te ardhmen e Isla. ne nje menyre ose nje tjeter, shoqeria zikalter do te kuptoje nese ka akoma mundesi per te zhvilluar tratativen me Juventusin. Koha po kalon shpejt, dhe Mazzarri nuk e ka marre akoma lojtarin e krahut, pavaresisht se jemi ne fund te fazes te pare te pregatitjes verore.

Brenda 2 ose 3 ditesh, Interi do te vendose si do te veproje. Nese Isla rezulton i komplikuar dhe i pamundshem per tu marre, zikalterit do te hidhen tek nje prej Van der Wiel i PSG, me te cilin Interi ka folur ne ditet e shkuara, dhe Janmaat i Feyenoord. Por ne oret e fundit po vazhdon te flitet edhe per nje objektiv te vjeter te Interit, te cilin e mori Chelsea. Behet fjale per te riun brazilian Wallace, i cili ne sezonin e shkuar ishte ne huazim tek Fluminense, dhe Chelsea mund ta huazoje edhe kete vit, per ti dhene me shume eksperience. Per shume njerez, eshte Maicon i ri.

Pas nje te diele clodhjeje, ka ardhur koha qe ceshtja e lojtarit te krahut te zgjidhet sa me pare. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.