Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

329 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Orrico: “Mazzarri di te beje diferencen. Champions League…”

Orrico: “Mazzarri di te beje diferencen. Champions League…”
Ardis
  • On 01/12/2013, 12:06

Ish trajneri zikalter, Corrado Orrico, ka folur per mikrofonat e CalcioNews24 mbi ndeshjen e Interit kunder Sampdorias ne San Siro: “Nga nje ane Interi po kerkon kualitetin, ndersa nga krahu tjeter Sampdorias i duhen pike te shpetoje nga zona e ftohte, dhe situata e tyre nuk eshte me e mira dhe Mihajlovic duhet te jape goditjen. Nuk do te jete e lehte per Interin, mendoj se Sampdoria do te mbrohet dhe skuadra e Mazzarrit vuajne ndaj ketyre tip skuadrash. Objektivi i Interit duhet te jete te arrije Champions-in. Jane jashte lojtare te rendesishem, midis tyre Milito, por kur te rikthehet Interi do te behet me te vertete i frikshem. Rrugetimi i rritjes sapo ka filluar, me pak vazhdimesi Interi nuk ka pse ta kete zili Romen apo Napolin. Organika e zikalterve eshte nje niveli shume te mire dhe sipas meje Mazzarri eshte nje nga pak trajnere ne Serie A qe di te beje diferencen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.