Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,024 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pa EuropaLeague nuk ka pushime: Linje e ashper e Interit! Ausilio ja ka thene lojtareve. Motivi…

Pa EuropaLeague nuk ka pushime: Linje e ashper e Interit! Ausilio ja ka thene lojtareve. Motivi…
Inter Club Staff

Kane qene ne radhe te pare drejtuesit ata qe e kane menduar kete ide e cila me pas eshte mbeshtetur nga presidenti Thohir.

Dikush tregonte se Interi nuk deshironte te luante ne Europa League por gabohej. Sepse klubi zikalter po mendon qe te reduktoje ne maksimum pushimet e lojtareve zikalter gjate veres, sidomos nese objektivi per vendin e gjashte do te zhdukej: vetem 3 jave pushime per lojtaret plus krishtlindjet, asgje me shume, gjithcka sic eshte parashikuar ne kontraten kolektive.

Edhe tek Sky e konfirmojne ate qe eshte shkruar ne ditet ne vazhdim nga te perditshmet sportive. Klubi mund te kerkoje qe te zvogeloje pushimet e lojtareve dhe te afroje grumbullimin parasezonal qe te shtoje numrin e miqesoreve apo te turneve veror “ne menyre te tille qe te perfitoje sa me shume para ne rast mungese ne Europa League”. Fassone dhe Ausilio ja kane treguar kete gje lojtareve te cilet po luajne nje sezon qe si pelqen aspak as kasave te Interit e as historise zikalter. Tani ka nje jave pushim dhe dy ndeshje kunder Parmes dhe Verones ku fitoret nuk duhet te diskutohen. Presidenti zikalter do te rikthehet ne Milano per ndeshjen me Milanin dhe me Romen dhe lojtaret zikalter duhet te bejne sa me shume pike qe munden.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.