Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pa Icardi dhe Perisic si do ja beje Pioli? Eder dhe Palacio alternativat e para, por…

Pa Icardi dhe Perisic si do ja beje Pioli? Eder dhe Palacio alternativat e para, por…
Inter Club Staff

Interi, perjashto surprizat, do te beje pa Icardin dhe Perisic per dy ndeshjet e radhes ndaj Empolit dhe Bolognes.

Per sfiden e te dieles se ardhshme ndaj toskaneve, te cilet u munden ne 21 shtatorin e shkuar pikerisht me nje dopiete te kapitenit, stadium ne te cilin ka shenuar per here te fundit jashte fushe dhe ne sfiden tjeter ne shtepine e Bolognas (19 shkurt, ora 12:30), Stefano Pioli do duhet te shpike edhe njehre skemat sulmuese. E kete gje pritat ta beje duke peshkuar ne skuader ndermjet dy veteraneve dhe dy lojtareve teper te rinj. Zevendesuesit me te mundur jane Palacio dhe Eder, por mund te kete shanse edhe per Gabigol dhe Pinamonti. E vertata eshte qe – pervec zevendesuesit te mbrojtesit te krahut te majte – ne skuader mungon nje zevendesues i mirfillte i Icardit. Mungon nje sulmues i i pare dhe i vertete. I vetmi eshte pikerisht Andrea Pinamonti, qe gezon mbeshtetje dhe ndihmoet nga te gjithe, duke qene se eshte ende minoren. E nuk eshte rastesi qe Maurito eshte i vetmi ne skuader qe ka luajtur te 23 ndeshjet e kampionatit si titullar pa humbur asnje minut. Nje rekord i ndare sebashku me Miranden dhe Handanovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.