Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

711 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pa panik: Kovacic ne grup, por qendron ne dyshim per Romen. Kroati eshte i gatshem te marr perdore Interin…

Pa panik: Kovacic ne grup, por qendron ne dyshim per Romen. Kroati eshte i gatshem te marr perdore Interin…
Bujar Berishaj

Ja ku vjen perseri Mateo Kovacic.

Vetem kur tifozet filluan ti frikesoheshin nje replay te sezonit te shkuar, me talentin kroat te pafat ne fillim te pregaditjes verore (terheqje duke qene jashte per me shume se nje muaj, duke lene menjeane te gjitha miqesore dhe fillimin e sezonit) ish-lojtari i Dinamo Zagrebit eshte kthyer per te punuar ne grup. Dhe te gjithe leshojne frymen e mbajtur.

MATEO FUNDAMENTAL – Eshte shume i rendesishem kualiteti i Mateos per kete Inter, qe duket se ka gjetur disa mekanizma te medha mbrojtese me udheheqjen e Vidic, por ka te meta na fantazi dhe manovrim. Pasoje logjike me mungesen e Hernanes, Palacio, Guarin, Alvarez dhe ne fakt Kovacic.

KTHIMI NE PUNE – Edhe Gazzetta dello Sport siguron per gjendjen e numrit 10 zikalter: “Kovecic eshte mire, aq shume sa qe fundjaven e kaluar ka fluturuar me skuadren ne Kaliforni (10 ore ne total) per ndeshjen kunder Real dhe para kesaj te marte me Manchester United. Te merkuren, pavaresisht diteve jashte, eshte kthyer per te vrapuar me Guarin ne nje park prapra hotelit te ekipit. Qe nga dje, ne stervitjen e kombinuar me DC United, ka intensifikuar punen, eshte kthyer ne grup dhe do te jete edhe perpara nisjes me autobus per ne Filadelfia, neser ne oren 13:00 (19:00 me oren tone) eshte ne program ndeshja kunder Romes.”

NJE SEZON I GJATE – Nese luan kunder giallorosseve te Romes, neser nuk eshte e qarte. Ne te vertete, duke ditur ndergjegjen e Mazzarrit dhe stafit te tij, ndoshta mund te mbetet akoma menjeane. Por e rendesishme eshte se lendimi eshte lene pas. Tani nuk mjafton planifikimi i ngarkeses se punes per te vene benzinen ne kembe, me te duhet te gjendet rruga me e mire per (shpresojme) kampionat, Europa League dhe Tim Cup. Nje Inter i ri po lind nen nje ylli me fat dhe Kovacic mund te behet ylli me i ndritur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.