Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

243 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pagliuca i habit te gjithe: “Do ta shihni sezonin tjeter Handanovic. Jam i bindur se ai do te…”

Pagliuca i habit te gjithe: “Do ta shihni sezonin tjeter Handanovic. Jam i bindur se ai do te…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, per La Gazzetta dello Sport, ka dhene mendimin edhe nje legjende e portes se Interit dhe Italise: Gianluca Pagliuca.

Ai ka folur per Handanovic me superlativa: “Per mua nuk eshte nje gabim ndaj Sassuolos te goli i Raspadorit nga Samir.”

“Mund te bente me mire, por nuk eshte nje gafe. Pastaj te goli i dyte nuk ka absolutisht asnje faj ne ate qe ndodhi.”

“Te ai krosim nuk mund te dilte dot. Rendimenti ne pergjithesi? Nese me pare priste per noten 10, tani pret per noten 8 mendoj.”

“Por nese pret per noten 8, nuk ke faje ti por duhet te beje me mire edhe skuadra dhe mbrojtesat qe ke perpara.”

“Ai e ka bere ndonje gabim, por nese Inter ne muajin e fundit ka marre me pak pike, ka te beje edhe forma e sulmit.”

“Per shembull, goli i humbur i Lautaros ndaj Sassuolos peshon me shume se gabim ne golin e pare te Handanovic.”

“E ardhmja? Do e shihni edhe sezonin tjeter Handanovic. Tani eshte mode, duhet te kete lufte per nje vend titullari. Por une mendoj se Handanovic do te jete titullar edhe vitin tjeter kur te vije Onana.”

“Une e kam ndjekur ate ne Kupen e Afrikes, nuk me eshte dukur ende ne forme. Nuk e shoh gati te luaje per Interin akoma me Champions dhe Serie A.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.