Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Palacio: “Goli me thember me i bukuri ne Itali. Mazzarri dhe Mancini trajner te mire…”

Palacio: “Goli me thember me i bukuri ne Itali. Mazzarri dhe Mancini trajner te mire…”
Bujar Berishaj

Rodrigo Palacio, i intervistuar nga Bein Sport ka folur per derbyn e Madonines, ndryshimin ne pankine, dhe nderrimin mes Mazzarrit dhe Mancinit.

Goli yt me thember eshte nje nga momentet me te bukura. Si e vendosni ne podiumin tuaj virtual? Dhe goli me i bukur, i dyti, i treti…
“Eshte nje nga me te rendesishmit, nuk e di nese me i rendesishmi, por eshte i rendesishem. QE kur jam ne Itali eshte me i bukuri dhe me i rendesishmi. Tifozet ma kujtojne gjithmone, sidomos kur afrohet derby. Me thone: beje prape dhe te fitojme. Ma kujtojne ate mjaft.”

Ndoshta mungonte pak besim me Mazzarrin. Cfare nuk shkonte sic duhet?
“Nuk e di, nuk gjej nje arsye te vecante. Sigurisht nuk merrnim rezultatet per te cilat luftonim por te githe kane bere sforcot e tyre, te gjithe punonim ne maksimum per te kerkuar qe te cojme Interin sa me larte te jete e mundur. Por e dime qe rezultat nuk kane qene ato qe kemi dashur.”

Cfare ka sjellur ndryshe Roberto Mancini?
“Nuk e di, nuk me pelqen te bej krahasime me trajnereve. Jante trajner shume te mire, qe te dy. Kane shume eksperience dhe japin maksimumin gjithmone. Duhet te kerkojme te mesojme sa me shume sepse jane teknika qe gjithmone te mesojne dicka.”

Keni pyetur Zanettin per Mancinin?
“Jo, nuk kam folur, por me siguri e njeh shume mire, ka punuar shume me te, kane fituar shume se bashku dhe eshte e sigurte qe e njeh mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.