Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

462 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Palacio: “Inter-Juve, shpresoj qe te fitojne zikalterit. Verdi? Nje talent. Bishtaleci im…”

Palacio: “Inter-Juve, shpresoj qe te fitojne zikalterit. Verdi? Nje talent. Bishtaleci im…”
Bujar Berishaj

“Do e luajne deri ne fund. Do te jete nje ndeshje e veshtire por shpresoj qe te fitoj Interi”.

E nis keshtu intervisten e tij per Corriere dello Sport ish-lojtari zikalter Rodrigo Palacio qe uron nje sukses zikalter ne Derby d’Italia.

“Fitorja e Napolit kunder Juves ka hapur gjithcka. Ne fund, megjithate, mendoj qe Juve mund ta bej, jane fitues dhe jane mesuar. Por ndeshjet me Interin dhe Romen te bejne te dyshojne. Nga ana tjeter, skuadra qe luan me mire eshte Napoli”.

Verdi?
“Eshte nje talent dhe ka bere mire qe ka qendruar te Bologna ne janar. Nje zgjedhje tij, eh. Por jam i lumtur qe e ka bere”.

Cfare eshte futbolli per ju argjentinasit?
“Gjithcka, flitet per futboll gjithe diten, ka shume presion. Tifozet duan vetem te fitojne”.

Si eshte ketu?
“Me keq. Kerkojne me shume”.

Prej kur keni ardhur ne Itali niveli eshte ulur?
“Po. Ishin skuadra me te forta, Inter dhe Milan merrnin vetem fenomene. Por shoh qe ne keto vite po kthehen lojtare te mire dhe niveli po rritet pak nga pak”.

Do e mbani bishtalecin edhe pasi te mos luani me?
“Tani nuk me pelqen aq, jam 36 vjec, por kam luajtur gjithe karrieren keshtu dhe keshtu duhet ta mbyll. Kur te perfundoj do e heq”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.