Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

872 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Palacio: numra prej Top Player-i. 33 gola ne 55 ndeshje me Interin, tashme…

Palacio: numra prej Top Player-i. 33 gola ne 55 ndeshje me Interin, tashme…
Ardis
  • On 10/12/2013, 12:15

Interi i sotem eshte Rodrigo Palacio. Edhe kunder Parmes argjentinasi po bente diferencen, gjynah qe me vone mbrojtja ka shkaterruar gjithcka. Te dhenat gjithsesi jane entuziaste: Palacio ka numra prej Top Player-i. Kete vit ka shenuar 9 gola, pa penallti, dhe eshte lojtari me deciziv i Serie A ne klasifikimin special te golave te shenuar (9) plus asist (5) me nje total prej 14 aksione decizive.

Rodrigo eshte nje nga ata qe jep shpirtin ne fushe dhe ne fund te ndeshjes eshte gjithmone i raskapitur. Numrat japin nje te dhene tjeter te cmendur: 33 gola ne 55 ndeshje te luajtura me Interin. Numra te respektueshme qe Il Trenza kerkon ti rrise ne ndeshjet kunder Napolit dhe Milanit edhe per te festuar nje rinovim te kontrates se tij ne horizont. Thohir ka dhene miratimin e tij per te rinovuar kontraten e Palacios pa u nxituar sepse ai eshte i vetmi Top Player interist. Do te qendroje deri me 2017 duke e zgjatur me 2 sezoni me shume. Palet jane parimisht dakord dhe eshte ceshtje javesh dhe do te vije tymi i bardhe dhe zyrtarizimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.