Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Palmeri ben krahasimin e pabesueshem duke sulmuar Interin: “Nuk shihej nje lojtar i shitur kaq keq qe nga koha…”

Palmeri ben krahasimin e pabesueshem duke sulmuar Interin: “Nuk shihej nje lojtar i shitur kaq keq qe nga koha…”
Inter Club Staff

Lajmi i shitjes se Icardit tek Paris Saint Germain nga ana e Interit duket se eshte gjeja me e diskutuar e momentit.

Te shumte jane ata qe jane shume pro kesaj marreveshje por te shumte jane edhe ata qe se kane pritur aspak mire ate.

Pjesa me e madhe e atyre qe kane kunder, kane kete mendim me shume per shkak te shifrave qe sipas tyre jane teper te ulta.

Ne fakt, Interi e shiti Mauro Icardin per 50 milione plus 8 milione bonuse, shume me pak nga 70 milione eurot e rene dakort ne vere.

Per kete gje ka folur edhe gazetari i njohur Tancredi Palmeri diten e sotme qe nuk i ka kursyer thumbat per drejtuesit e Interit.

“Nuk shihet nje lojtar i shitur kaq keq sa Icardi qe kur Ronaldo u shit tek Reali i Madridit ne veren e 2002.”

Me pas, Palmieri ka shtuar: “Nje lojtar totalisht i zhvleresuar qe shitet 50-60 milione euro dhe qe vlen sa dyfishi i kesaj shifren dersa Coutinho me shoke shiten nga 120 milione euro.”

“E pabesueshme se si nje klub mund e zhvleresoje nje lojtar ne kete lloj menyre ne kaq pak kohe.”

Ky ka qene komenti i Palmerit i cili me sa duket ka harruar pandemine qe ka kapluar boten dhe qe Icardi eshte vetem i pari i nje liste te gjate lojtaresh qe do te shiten nen cmim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.