Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,015 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Paradoks ne Appiano Gentile: keshtu ndryshoi jeta e Marcelo Brozovic

Paradoks ne Appiano Gentile: keshtu ndryshoi jeta e Marcelo Brozovic
Inter Club Staff

Kaq te edukuar sa jemi, paradokseve, nuk mund ti themi jo dhe duhet konsideruar se edhe kete vit, jashte kangjellave te Appiano Gentiles, ka dale nje i ri. 

I papritur, i papermbajtshem, pothuajse i pakonceptueshem duke pare historine e tij tek Interi.

Edhe vete Marcelo Brozovic nuk do ta kishte besuar se si ai do te ndryshonte fytyren e nje skuadre te tere sa qe ne Bergamo ju ndje aq shume mungesa.

Po ju flasim per Marcelo Brozovic dhe per jeten qe ndryshoi per te.

Mbetet per tu kuptuar nese eshte merita e vete lojtarit, apo e Luciano Spallettit sepse dicka u pa qarte edhe dje: pa kroatin ne fushe Interi humbet gjalleri dhe behet pak e levizshme.

Ne ndeshje, Brozovic eshte nje njeri qe gabon shume, por pikerisht se eshte nje nga ata lojtare qe nuk kenaqet me nje pasim te thjeshte dy metra per shokun me te afert ka bere aq mire ne ndeshjet e fundit.

Sigurisht nuk mund te harrojme edhe heret kur kroati ka harruar per neglizhence detyrat taktike te Spallettit, por qe kohet e fundit duket se kjo ka ndodhur shume rralle duke u prezantuar si nje futbollist krejtesisht i ri.

Reflektime per kete gje mund te kete edhe ne merkato: Brozovic ka qene ne listen e lojtareve qe mund te largoheshin per nje oferte qe ne janar dhe ka qene nje hap larg La Liga, por Spalletti u shpreh kunder nje largimi te tij.

Ishin kohe te tjera, jo te gjitha vleresimet e duhura ishin bere. Por tani, qe mungojne vetem gjashte ndeshje, kartat ne tavoline jane permbysur totalisht, po ashtu si edhe protagonistet e ketij Interi. Mbase ndermjet Vecinos, Gagliardinit, Borja Valeros dhe Brozovic, vetem ky i fundit garanton dicka me shume se te tjeret per nje tranjer si Spalletti per sezonin e ardhshem.

Per sezonin e ri nuk ka aspak nje detyre te lehte per Interin: pikerisht per keto gjera duhet reflektuar…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.