Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

945 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Parametra ZERO: specialiteti i Marottes. Pas Pirlos & Pogba, super goditje nga Interi? Ja emri i pare…

Parametra ZERO: specialiteti i Marottes. Pas Pirlos & Pogba, super goditje nga Interi? Ja emri i pare…
Inter Club Staff

Me ardhjen e Marottes tek Interi, puna e drejtorit sportiv zikalter aktual Piero Ausilio per blerje me kosto zero do te shtohet akoma me shume. 

Ne skadence kontrate per qershorin e ardhshem jane shume talente te cilet mund te perfundojne tek Interi dhe qe skaudres zikalter mund ti vinin goxha ne ndihme.

Keshtu, bashke me Piero Ausilion ne kete front mund te filloje te punoje nje njohes i mire i ketij terreni (per te mos thene me i miri): Beppe Marotta.”

Ja cfare ka shkruar Corriere dello Sport per kete sot duke dhene detaje edhe per emrin e pare ne listen e Interit per lojtaret me parameter zero: 

“Ausilio vitin e kaluar arriti te kapte dy nga parametrat zero me te mire ne qarkullim: Stefan De Vrij dhe Kwadwo Asamoah.”

“Nderkohe Juventusi arriti te merte Emre Can, por te mos harrojme qe cikli fitues i Juventusit filloi pikerisht me Pirlon me parameter 0 dhe nje si Paul Pogba (pastak Khedira dhe Dani Alves).”

“E perkthyer kjo: mos u cudisni nese ne dy-tre muajt e ardhshem zikalterit do te arrinin te fusnin ne rrjeten e tyre lojtare te kalibrit boteror dhe qe jane ne skadence kontrate.”

“Rabiot ishte nje ide per Marotten qe tek Juventusi por tratativa me mamane menaxhere te tij eshte shume e komplikuar duke pare kerkesat e larta te atij por edhe ofertes qe PSG i ben lojtarit per te qendruar.”

“Gjithesesi ai eshte emri i pare ne listen e Marottes per mesfushen zikalter per ta siguruar me parameter 0. Ne javet e ardhshme pasi ai te marre punen zyrtarisht mund te kemi edhe kontatet e para me lojtarin.”

“Pastaj te mos harrojme edhe lojtare si Ander Herrera apo Ramsey te cilet gjithashtu jane ne skadence kontrate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.