Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Paratici, drejtori sportiv i Juventusit: “Marota tek Interi? Nuk do u surprizoja nga kjo levizje sepse…”

Paratici, drejtori sportiv i Juventusit: “Marota tek Interi? Nuk do u surprizoja nga kjo levizje sepse…”
Inter Club Staff

Ne ditet e kaluara ka qene nje nga temat me te nxehta ne Milano. 

Shume media te shkruara por edhe Sky Sport kane folur shume gjate ketyre diteve per nje te ardhme te Marottes tek Interi.

Ai u largua nga Juventusi dhe ky lajm u dha vetem pak dite me pare ku me sa duket Agnelli dhe ai kane pasur disa konflikte qe kane sjelle largimin e tij me konsensus nga Juventusi.

Por sot, pak perpara dhenies se cmimeve “Manilo Scopigno”, drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka folur per nje kalim te mundshem te Beppe Marottes tek Interi por jo vetem.

Ja fjalet e tij per mediat sot:

“Marotta tek Interi? Une nuk do i surprizoja aspak sepse ai eshte nje drejtues shume i madh.”

“Ne dhjete vitet e kaluara ka qene me i madhi qe Serie A ka pasur bashke me Gallianin.”

“Shpresoj te jete shume i lumtur ne nje klub tjeter italian. Deri me tani me ka rezultuar gje e mire te rri tre hapa prpapa tij. Eshte dicka karakteriale.”

“Une do te vazhdoj ta bej punen time sa me mire edhe pa te. Kete cmim te fituar sot ja dedikoj te gjitheve dhe mbi te gjitha babait tim ne boten e futbollit: doktor Marottes. Kam shume respekt per te.”

Kesaj radhe nje kalim i mundshem i Marottes tek Interi nuk eshte nje hipoteze gazetareske por del nga goja e nje nga drejtuesve me te rendesishem te Juventusit.

Me sa duket, dicka te vertete paska por se cfare, do te na duhet edhe pak ta zbulojme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.