Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Paredes tek Interi? Ne Argjentine mezi po presin dhe ferkojne duart: ja pse!

Paredes tek Interi? Ne Argjentine mezi po presin dhe ferkojne duart: ja pse!
Inter Club Staff

Jane gjithmone e me te shumte zerat nga Franca dhe Italia qe flasin per nje PSG qe deshiron te bleje Mauro Icardin por edhe qe do te ule koston e kesaj blerje.

Shtatedhjete milione euro ishte shifra e fiksuar ne momentin e huazimit nga Leonardo i cili deshiron te ndryshoje gjithcka dhe i ka ofruar Interit lojtare.

Nder to, eshte edhe emri i ish-lojtarit te Romes, Leandro Paredes qe shihet me sy te mire edhe nga Antonio Conte.

Por ne Argjentine, pikerisht per kete te fundit, duket se ka nje skuader qe po ferkon duart dhe po shpreson qe ky operacion te ndodhe.

Boca Juniors duke qene se eshte klubi qe ka formuar argjentinasin ne shtepi, eshe klubi qe zoteron te drejtat e ‘formimit; dhe sa here ai transferohet ne nje klub te ri, ato perfitojne nje shume te majme.

Vleresimi qe i behet kartonit te tij nga ana e Leonardos eshte 40 milione euro. Nese operacioni do te behet me Interin dhe ai ne bilanc do te shenohet me kete shifer, Boca do te perfitonte 3,5%.

Paredes ka bere qe Boca Juniors te fitoje ne te kaluaren 700 mije euro kur ai kaloi nga Roma tek Zenit.

Por jo vetem kaq: ata kane fituar edhe 1,5 milione euro kur ai u transferua nga Zenit tek PSG.

Nese do te vinte tek Interi, shpjegojne ne Argjentine, parate nuk do te vinin menjehere kesaj radhe por Boca Juniors di te prese kur behet fjale per para. Sidomos kur jane te sigurta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.