Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

551 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pas Hakimi, Marotta ne sulm per krahun e majte: 3 emra te TOP plus nje surprize: “E kishte blere Interi, por me pas u demtua.”

Pas Hakimi, Marotta ne sulm per krahun e majte: 3 emra te TOP plus nje surprize: “E kishte blere Interi, por me pas u demtua.”
Inter Club Staff

Pasi ka mbyllur ardhjen ne Milano te Achraf Hakimi, Interi e ka hedhur veshtrimin e saj nga krahu i kundert.

Tashme krahu i djathte eshte ne kasaforte dhe mbetet per te vene ne vend edhe krahun e majte qe ka pasur jo pak probleme ne kete sezon.

Ne kete sens, emrat qe permenden ne ambjentet e merkatos zikalter nuk jane aspak dosido, por emra shume te rendesishem.

Sipas asaj qe tregon eksperti i njohur i merkatos italiane, ne shtepine Inter po presin mbi te gjitha te reja nga Gjermania.

Atje eshte David Alaba qe nuk ka marre ende nje vendim per tu larguar apo jo, dhe qe eshte ne skadence kontrate ne 2021.

Ai eshte ne tratativa ne kete moment me Bayern Munich, por nuk eshte ende i bindur per qendrimin dhe sirenat e Interit po behen gjithmone e me shume me te forta.

Alaba nga ana e tij, pas shume viteve ne Bavari, mbase nje eksperience ne Milano e intrigon jo pak.

Por nga ana tjeter ka klubin e Bayern qe e ka prezantuar ne futbollin e madh dhe ka luajtur aty prej rreth nje dekade.

Nese Interi do te zgjidhte, natyrisht qe austriaku do te ishte i pari per shkak te cilesive te tij por edhe eksperiences, nje detaj ky qe vlersohet shume nga Antonio Conte.

Gjithesesi, lista e Interit perbehet edhe nga dy lojtare te tjere pervec David Alaba qe jane te nivelit boteror dhe nje emer surprize.

Dy te paret jane lojaret e Chelsea qe i pelqejne shume Antonio Contes: Emerson Palmieri dhe Marcos Alonso.

Ata jane te dy ne pronesi te Blues dhe pervec pelqimit te Contes, kane edhe nje te perbashket tjeter: jane te dy ne largim e siper nga Londra.

Por sipas Pedulla, ka edhe nje emer surprize qe nuk duhet humbur nga veshtrimi.

Ai eshte Fares, lojtari qe luan me SPAL dhe qe Interi praktikisht e kishte blere ne dimer per 12 milione, por ai me pas u ndal per nje demtim te rende ne gju.

Per momentin Interi ka marre nje moment per tu menduar dhe per te kuptuar evolucionin e situatave te kater lojtareve me siper.

Ne kete moment, Conte do te ishte shume i kenaqur me njerin nga tre lojtaret e pare, por per Fares ende nuk dihet mendimi i tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.