Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

6,878 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pas nje viti Interi rikthehet ne Europe por ka nje problem! Uefa…

Pas nje viti Interi rikthehet ne Europe por ka nje problem! Uefa…
Inter Club Staff

Inter, me tre ndeshje pa mbaruar ende kampionati ka zyrtarizuar rikthimin ne Europe (Europa League) por ka nje problem: lista Uefa. Zikalterit mund te regjistrojne vetem 21 lojtare ne listen A. 

Tashme qe Interi eshte rikthyer matematikisht ne Europe, drejtori sportiv Ausilio do te kete nje problem me shume: shoqeria zikalter, ne fakt, do duhet qe ti paraqese Uefas nje liste te reduktuar me vetem 21 lojtare pas sanksioneve te mara ne 8 Maj 2015 per thyerjen e rregullave te Fair Play Financiar. Interi keshtu do te mund te regjistroje vetem 21 lojtare ne listen A dhe nga keta 4 duhet te jene lojtare te rritur ne futbollin ndersa nje i rritur nga te rinjte e Interit. Per momentin, ne skuadren aktuale te Mancinit vetem dy lojtare kane dale nga sektori i te rinjve zikalter: Santon dhe Biabiany, ndersa tete jane ata qe kane dale nga futbolli Italian: Berni, D’Ambrosio, Gnoukouri, Icardi, Jovetic, Ljajic, Eder e Manaj te cileve mund ti shtohet edhe Ranocchia qe eshte ne huazim. Numrat per te rihyre ne parametrat Uefa jane, por Thohir po shtyn Ausilion per te gjetur ndonje Italian me shume e qe ne te njejten kohe te jete edhe cilesor. Perseri ne kete vere Interi do te mundohet te beje merkato vetem me parate e perfituara nga shitjet ose sic quhet ndryshe, nje merkato e auto-financuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.