Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

635 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pas pushimit te kombetareve fillon nje cikel me 7 ndeshje ne 21 dite. Conte kerkon pergjigje nga tre lojtare!

Inter, pas pushimit te kombetareve fillon nje cikel me 7 ndeshje ne 21 dite. Conte kerkon pergjigje nga tre lojtare!
Inter Club Staff

Pas nje cikli te gjate ndeshjesh te rendesishme per Interin, tani ka ardhur pushim i kombetareve per djemte e Contes. 

Me pas, do te filloje menjehere kalendari me 7 ndeshje ne 21 dite perseri ku skuadra e Conte do te tentoje te mos largohet nga vendi i pare dhe te sistemoje punet ne grupin e Champions League.

“Ndeshjet me Borussian jane ato qe do te jene me te rendesishmet ne kete mini-cikel: do te luhet ne 23 tetor ne shtepi dhe ne 5 nentor ne Gjermani.”

“Ne kampionat ndeshjet duken pak me te thjeshta por nuk duhet harruar qe nga pese ndeshje tre do te jene ne transferte.”

“Interi do e nise ne shtepine e Sassuolos, me pas ne Champions, pastaj do te prese Parmen dhe do te shkoje ne Brescia ne mesjave dhe me pas ne Bologna.”

“Pas Dortmundit cikli do te mbyllet dhe do te kete nje pauze tjeter kombetaresh menjehere pas ndeshjes ndaj Verones ne shtepi.”

“Ne leter kalendari duhet ti jape mundesi tranjerit Conte qe te kete me shume turnover ne krahasim me ate qe ndodhi javet e kaluara duke pare se kundershtaret jane me te lehte.”

“Por gjithesesi Conte po pret pergjigje nga Vecino, Gagliardini dhe Biraghi. Por do te tentoje te provoje edhe Lazaron si dhe syte jane edhe nga Alexis Sanchez”, shpjegon Gazzetta dello Sport.

Interi nderkohe do te rifilloje ndeshjet e saj te dielen e ardhshme ndaj Sassuolos ne Mapei Stadium ne oren 12:30.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.