Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

708 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pas shiut del gjithmone dielli: Rafinha ka rene ne dashuri me Interin! Ja cfare po tenton Ausilio…

Pas shiut del gjithmone dielli: Rafinha ka rene ne dashuri me Interin! Ja cfare po tenton Ausilio…
Inter Club Staff

“Ne kaq pak kohe, nje ndenje qe nuk mund te shpjegohet dot. Jam krenar qe bej pjese tek kjo skuader. Me shume se kurre te bashkuar te mos dorezohemi se besuari”.

Ky ka qene mesazhi i Rafinhes per Interin, i ardhur pak perpara ndeshjes ndaj Juventusit qe mbase ka qene me elektriku i eres moderne sipas Tuttosport.

Keto fjale kane treguar dhe njhehere raportin e tij te ngushte me Interin dhe me tifozet zikalter.

Ai postim tregon gjithashtu pozicionin e brazilianit per nje qendrim ne Milano edhe pertej ketij sezoni edhe pse kjo hipoteze nuk eshte dicka e sigurt, duke pare shifren e majme per tu paguar te Barcelonan ne qershor ne rast se Interi do te vendose per ta blere lojtarin: 35 milione euro fikse dhe 3 bonuse.

Piero Ausilio, drejtori sportiv zikalter, disa here ka kujtuar se nuk do te jete e thejshte per tu mbajtur lojtari duke pare koston, ppr duke thene githashtu se pas 20 majit, klubi zikalter do te filloje nje tratative me katalanasit per te studiuar nje formule tjeter per te cuar ne port kete tratative.

Kjo eshte pikerisht ajo qe po pergatitet te beje Ausilio, sepse shikohet si menyra me e mire dhe me e realizueshme per te mbajtur Rafinhen.

Interi deshiron Rafinhen dhe Rafinha deshiron Interin, kjo eshte e sigurt ne kete moment.

Per sa i perket transferimit te tij dhe te rejave ne kete drejtim, duhet te presim edhe pak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.