Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

306 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pastorello, cfare dreqin po thua? “Lukaku e ka Interin ne zemer. Ju nuk e dini, por ai akoma…”

Pastorello, cfare dreqin po thua? “Lukaku e ka Interin ne zemer. Ju nuk e dini, por ai akoma…”
Inter Club Staff

Ne prag te takimit ditor te AssoAgenti, Federico Pastorello eshte rikthyer te flase per gazetaret prezente per transferimin e madh te veres.

Ai ka folur keshtu per kalimin e Romelu Lukaku tek Chelsea dhe normalisht ka komentuar polemikat e shumta te largimit te tij.

“Ai Interin e ka ne zemer. Ka njerez qe mund te thone cfare te duan ata, por kjo eshte e verteta absolute, eshte nej fakt.”

“Por lojtaret jane profesioniste, eshte normale te largohen nga klubet. Ajo qe ndodh ne merkato vleresohet me kujdes nga cdo lojtar.”

“Ndonjehere nje profesionist duhet te vleresoje edhe aspektin sentimental por edhe ate te karrieres dhe ne jemi ketu qe ta kujtojme kete gje.”

“Ai gjithesesi eshte i lumtur ne Londer dhe eshte i perqendruar ne projektin e ri por ju nuk e dini, por ai ndjek me dashuri te madhe Interin dhe ndeshjet zikalter.”

“Kontakte perpara Euro 2020? Thashetheme ka pasur shume, por operacioni ka qene i shpejte. Kur Chelsea ka vendosur per Lukaku kane bere gjithcka shume fort dhe shpejt.”

“Nuk zgjati shume si tratative. Pse Lukaku premtonte dashuri per Interin dhe Milano neper rrjete sociale? Kur i ka bere, ishte i bindur qe do te qendronte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.