Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

831 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pastorello ne zyrat e Interit: dy oferta per Candreva. Malcom, Politano dhe Nagatomo…

Pastorello ne zyrat e Interit: dy oferta per Candreva. Malcom, Politano dhe Nagatomo…
Bujar Berishaj

Federico Pastorello ne zyrat e Interit eshte gjithmone burim i te rejave te rendesishme.

Agjenti italian (qe po negocion ne disa fronte me klubin zikalter) eshte paraqitur ne zyrat e klubit per te diskutuar rreth tre situatave qe e shohin si protagonist.

Fillimisht e ardhmja e Antonio Candreva, qe se fundi ka rinovuar per nje sezon kontraten me Interin por qe mund te largohet. Keshtu per te regjistrohen dy oferta nga jashte Italise por detajet nuk jane bere akoma te njohura.

Largimi eventual i Candrevas do te mund t’i hapte dyert per Matteo Politano, per te cilin Interi eshte ne tratativa me Sassuolon.

Nje tjeter situate eshte ajo e Yuto Nagatomo, i cili eshte afer kalimit te Galatasaray per 3 milione euro dhe do t’i garaontoj Interit nje plusvalence te vogel.

Ne fund Pastorello eshte edhe ndermjetesues mes Interit dhe Bordeaux per operacionin qe duhet, sipas synimeve te klubit zikalter, te sjell brazilianin Malcom ne Milano. Palet po bisedojne dhe kontaktet jane te shpeshta.

Ka optimizem per nje huazim me te drejte blerje me shifrat 8+32 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.