Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,223 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Paulinho pershendet Corinthians: “Vetem Interi me ka kerkuar, por nuk eshte bere..”

Paulinho pershendet Corinthians: “Vetem Interi me ka kerkuar, por nuk eshte bere..”
Xhorxh Gellci

Ne konference per shtyp, Paulinho, protagonist me kombetaren braziliane ne Kupen e Konfederatave – pershendet zyrtarisht Corinthians: “Eshte e veshtire te them dicka tani. Kane qene tre vjet te mrekullueshem. I vetmi propozim qe kam patur ka qene ai i Interit po me pas nuk jane bere me te gjalle. Vetem Tottenham. Kam analizuar propozimin dhe kemi gjetur nje marreveshje. Eshte nje klub i madh dhe jam i lumtur per kete zgjedhje” – shpjegon braziliani.

Pra, me vendimin e Paulinhos, mbyllet edhe historia 2 vjecare e ndjekjes te Interit. Kjo faze merkatoje mund te ishte ajo decizivja, pasi ishte e njohur deshira e lojtarit per te ardhur tek Interi, te cilen e kishte deklaruar vete me shume se njehere. Gjithsesi, ndoshta per mungese te ardhurash, drejtuesit zikalter vendosen te mos e ndiqnin me kete piste. Tani, objektivi kryesor eshte Radja Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.